Od 14 czerwca zmiany w rozkładzie jazdy pociągów POLREGIO

W związku ze stopniowym przywracaniem połączeń kolejowych zawieszanych uprzednio w wyniku wprowadzenia obostrzeń w ramach walki z epidemią koronawirusa, marszałek województwa świętokrzyskiego podjął decyzję o przywróceniu kolejnych połączeń kursujących na terenie województwa.
Od dnia 14 czerwca 2020 r. przywraca się kursowanie w pełnej relacji 8 połączeń regionalnych, wyjeżdżających z terenu województwa świętokrzyskiego do Katowic i Częstochowy. Zawieszone do dnia 26 czerwca br. pozostaje kursowanie1 pary pociągów na odcinku Kielce ? Włoszczowa ? Kielce kursujących w okresie nauki szkolnej, natomiast na linii kolejowej nr 25 podtrzymane zostaje ograniczenie oferty pociągów na odc. Skarżysko-Kamienna ? Ostrowiec Świętokrzyski.


Uprasza się pasażerów korzystających z regionalnego transportu kolejowego o każdorazowe sprawdzenie rozkładu jazdy przed rozpoczęciem podróży, np. poprzez stronę internetową portalpasazera.pl lub polregio.pl oraz o śledzenie informacji stacyjnych i wysłuchiwanie komunikatów wygłaszanych przez megafony na stacjach i przystankach kolejowych.
Należy również pamiętać o zasadach, które obowiązują podczas przejazdu środkami publicznego transportu zbiorowego, czyli m.in. o konieczności zasłaniania ust i nosa podczas podróży!

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Od 14 czerwca zmiany w rozkładzie jazdy pociągów POLREGIO

 • 14 czerwca 2020 at 16:55
  Permalink

  Panie prezydencie miasta. Co z dworcem? Przecież rok czy dwa i tam nie będzie już co odbudowywać. Perełka z 1885 roku. Taki sam dworzec mniej więcej jest w Kościanie. I zrobili. Nie ma czasu już na rozmowy,trzeba działać. Pierwsze co zobaczą ludzie z wagonów…to ta ruina. To ma być reklamą miasta???

  Reply
 • 15 czerwca 2020 at 08:42
  Permalink

  Zgadzam się w 100% z przedwmówcą. Słyszymy zapowiedzi i przejęciu budynku dworca od lat i non – stop jak mantrę o rozmowach – trzeba działać a nie tylko gadać. Kto to widział żeby w Suchedniowie , Sędziszowie czy Jędrzejowie funkcjonowały poczekalnie i kasy a w drugim co do wielkości mieście w województwie NIE? tym bardziej , że liczba pociągów jest zadowalająca…

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *