Pięściarze KSZO bili rekord Polski!

Polski Związek Bokserski szacuje, że kilka tysięcy osób wzięło udział w ustanawianiu rekordu Polski w treningu online ? pod hasłem Suzuki Boxing Challenge. Cegiełkę w biciu rekordu mieli także pięściarze KSZO, którzy w Dniu Boksu Olimpijskiego trenowali pod okiem trenera Eugeniusza Ciocha. W tym szczególnym treningu udział wzięła m.in. mistrzyni Polski kadetek, Natalia Kaniewska.

Uczestnicy akcji z całej Polski ćwiczyli m.in. na stadionach, w halach, na boiskach i w miejscach zamieszkania. Baza niecodziennego bokserskiego wydarzenia miała miejsce w Kielcach, a zajęcia poprowadzili wicemistrz olimpijski i świata Paweł Skrzecz ze swoim synem Sebastianem z Akademii Walki Warszawa.

W studiu, tuż przed rozpoczęciem ustanawiania rekordu, prezes Polskiego Związku Bokserskiego Grzegorz Nowaczek – pomysłodawca wydarzenia, mówił: – Wiemy, że trening będący bardzo fajną inicjatywą odbędzie się w całej Polsce. Biuro rekordów Polski czuwa nad jego przebiegiem.

 Powodzenia trenującym życzyła wiceminister sportu Anna Krupka, która objęła patronat honorowy nad Ogólnopolskim Dniem Boksu Olimpijskiego.

Z kolei Paweł Skrzecz przyznał: – W trudnym okresie pandemii narodził się pomysł prowadzenia treningów online, aby ludzie mieli przynajmniej namiastkę ruchu. Ta aktywność fizyczna była z powodu koronawirusa bardzo ograniczona.

 Wspólnymi siłami, Polskiemu Związkowi Bokserskiemu, firmie Suzuki Motor Poland i Akademii Walki udało się doprowadzić do przeprowadzenia wyjątkowego treningu online. Pomysł świetnie wkomponował w ideę Ogólnopolskiego Dnia Boksu Olimpijskiego. Wszyscy podkreślali, że dziś zostanie zawieszona ?poprzeczka? w liczbie osób ustanawiających rekord, a za rok podjęta zostanie próba jego pobicia. Każdy trenujący po zakończeniu zajęć musi wysłać podpisane swoje zdjęcia, a następnie otrzyma certyfikat PZB potwierdzający uczestnictwo w evencie.

 Trening w Kielcach, który był relacjonowany za pośrednictwem specjalnej platformy na cały kraj, trwał ponad godzinę. Swoje umiejętności prezentowali kadrowicze z grupy Suzuki Top Team ? Sandra Drabik, Karolina Koszewska, Bartosz Gołębiewski, Daniel Adamiec, Mateusz Goiński i Adam Kulik. Poszczególne ćwiczenia czy też całe akcje pokazywali i tłumaczyli Paweł i Sebastian Skrzeczowie.

 – Serdecznie dziękuję wszystkim ćwiczącym, całej rodzinie boksu olimpijskiego ? zawodnikom, klubom, kibicom. Dziękuję, że jesteście z nami i podkreślacie ważność święta boksu olimpijskiego. Budujemy markę i pozycję polskiego boksu olimpijskiego na świecie. Taką drogą dojdziemy do dużego sukcesu ? podsumował Grzegorz Nowaczek, który w bardzo pochlebnych słowach wypowiadał się o Piotrze Dulniku, prezesie Suzuki Motor Poland, Annie Krupce i wszystkich osobach zaangażowanych w środowe wydarzenie pięściarskie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *