Od lipca nowe linie komunikacyjne

Powiat ostrowiecki wziął udział w II naborze wniosków o dopłatę na tworzenie nowych linii autobusowych w ramach walki z wykluczeniem komunikacyjnym.
Stosowny wniosek został rozpatrzony pozytywnie, a dotacja sięgnie blisko 600 tys. zł, co pozwoli uruchomić aż 19 kursów na terenie całego powiatu. Będą one dostępne dla mieszkańców już od lipca 2020 r. Wkład własny, jaki musi zostać zapewniony, wynosi 10% i zostanie on pokryty solidarnie przez powiat ostrowiecki oraz samorząd gminny, przez który przebiegać będzie linia. Łącznie zaplanowano, że na organizowanych trasach zostanie wykonane około 200 tys. wozokilometrów.
Najwięcej, bo 13 linii komunikacyjnych użyteczności publicznej powstanie w gminie Waśniów. Będą one przebiegać przez takie miejscowości jak: Grzegorzowice, Wronów, Mirogonowice, Wojciechowice, Nowy Skoszyn, Kraszków, Janowice, Garbacz, Mominę i Waśniów.
W gminie Bałtów uruchomione zostaną 3 połączenia. Jedna z linii będzie miała charakter wakacyjny i połączy dworzec kolejowy w Ostrowcu Św. z kompleksem turystycznym w Bałtowie. Dwa pozostałe pozwolą mieszkańcom Okołu, Wólki Bałtowskiej, Wólki Bałtowskiej Kolonii, Wólki Pętkowskiej i Michałowa na dojazd do Ostrowca Św.
Kolejne dwie linie powstające na terenie gminy Ćmielów pozwolą na komunikację z Ostrowcem Św. mieszkańcom takich miejscowości jak: Buszkowice, Przeuszyn, Trębanów, Jastków, Smyków, Borownia, Ruda Kościelna, Stoki Stare, Stoki Duże, Stoki Małe, Boria, Podgórze i Wiktoryn.
Modyfikacji zostanie również poddana istniejąca linia w gminie Kunów, która od tej pory będzie miała swój przystanek początkowy w miejscowości Doły Biskupie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *