Ostrowiecka Piłkarska Liga Firm zakończyła sezon. Hi Sport mistrzem!

Ostrowiecka Piłkarska Liga Firm prowadziła rozgrywki w okresie od października do grudnia ubiegłego roku. Rozegrano rundę jesienną i dwie kolejki rundy wiosennej awansem. Niestety, z powodu panującej pandemii wirusa COVID19 i zarządzeń ministerstwa nie udało się wznowić rozgrywek. Organizator rozgrywek, czyli Stowarzyszenie Ostrowiecka Piłkarska Liga Firm, po rozmowach z kapitanami zespołów zdecydował o zakończeniu rozgrywek na dotychczasowym etapie.
Mistrzem tej edycji OPLF został zespół HI-SPORT. Przy pomnijmy iż HI-SPORT był zwycięzcą pierwszej edycji . Drugie miejsce przypadło zespołowi OLDBOJE KSZO. Trzecie miejsce zajęła ekipa NSZZ SOLIDARNOŚĆ.
Oto końcowa tabela turnieju:

1.HI Sport 8 21 34:23
2.Olboje KSZO 7 15 43:30
3.NSZZ Solidarność 8 14 38:20
4.FOX 7 11 28:31
5.Signal 8 6 21:28
6.Climatic 8 5 26:41
7.Węgiel Lipiec 8 3 21:38

Królem strzelców został Hubert Sobczyk z drużyny FOX, zdobywca 18 goli. W klasyfi kacji najskuteczniejszych strzelców wyprzedził Marcina Dynarka (Oldboje) – 14 goli, Kamila Szmajdę (NSZZ Solidarność) – 13
goli, Arkadiusza Michałowskiego (Climatic) i Konrada Kijankę (NSZZ Solidarność) – 9 goli oraz Andrzeja Mularskiego (Hi-Sport) i Bartłomieja Gołasę (Signal) – 8 goli.
Mecze rozgrywane były na Orlikach w osiedlu Ogrody i przy ulicy Chopina. Sędziami byli Robert Budny i Tadeusz Pery. W rozgrywkach wzięło udział ponad 90 piłkarzy amatorów. Padło 211 bramek i – co ciekawe – sędziowie pokazali tylko jedną czerwoną kartkę.
Zorganizowane rozgrywki przez Stowarzyszenie Ostrowiecka Piłkarska Liga Firm odbywały się pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, a patronat medialny sprawowała Gazeta Ostrowiecka.

Obecnie planuje się kolejną, już 4 edycję OPLF. Start ligi planowany jest na wrzesień. Prowadzone są rozmowy z kapitanami i osobami zainteresowanymi na temat udziału w nowej edycji. Wszystko na to wskazuje, że liga się powiększy do 10 zespołów.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *