Nowa metoda oszustów internetowych!

Mieszkanka powiatu ostrowieckiego otrzymała SMS-a od rzekomej firmy kurierskiej, z treści którego wynikało, że musi pobrać kod do odbioru paczki. W wiadomości podany był również link do pobrania aplikacji.

-Kobieta w tym czasie oczekiwała na przesyłkę i niczego nie podejrzewając postępowała zgodnie ze wskazówkami ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Podczas logowania do aplikacji banku, zainstalowanej w swoim telefonie, została poproszona o podanie loginu i hasła, co trochę ją zdziwiło, gdyż zawsze podawała tylko czterocyfrowy pin, lecz pomimo to podała swoje dane. Wieczorem  otrzymała wiadomość, że z jej rachunku bankowego na inne konto zostały przelane pieniądze w kwocie blisko 2.500 zł.

Uwaga! Oszuści ciągle modyfikują swoje metody działania i korzystają z każdej nadarzającej się okazji, aby wprowadzić w błąd i wykorzystać zaufanie niczego nie podejrzewających osób. Coraz chętniej podszywają się pod firmy kurierskie i wysyłają SMS-y z informacją o konieczności pobrania kodu do odbioru przesyłki. W wiadomości podany jest także link do aplikacji, który przekierowuje potencjalną ofiarę na stronę łudząco podobną do strony banku, gdzie nieświadoma osoba wprowadza wrażliwe dane dotyczące konta takie jak login czy hasło i umożliwia tym samym oszustom przejęcie kontroli nad konkretnym kontem bankowym. Ktoś, kto często otrzymuje paczki, jest łatwym celem dla przestępców, zwłaszcza jeśli oczekuje akurat na przesyłkę.

Bądźmy ostrożni! Zaglądajmy do Internetu, do gazet. Minimum wiedzy na te tematy nikomu nie zaszkodzi, a na pewno uchroni od niemałej straty finansowej.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *