Sklepy wielkopowierzchniowe powstają jeden po drugim

W Opatowie powstają kolejne sklepy wielkopowierzchniowe. Jeden jest budowany w sąsiedztwie szpitala, drugi obok targowiska miejskiego.
Z jednej strony jest to pewien rozwój miasta i nowe miejsca pracy. Z drugiej mocne zagrożenie dla małych, rodzimych sklepików. A tych niestety w Opatowie coraz mniej.
-Obydwie nieruchomości, na których powstają nowe sklepy, zostały sprzedane w poprzedniej kadencji samorządu- mówi burmistrz Opatowa Grzegorz Gajewski. W obowiązującym w Polsce stanie prawnym burmistrz nie ma żadnego wpływu na to, jakiego rodzaju działalność będzie prowadził na swoim gruncie inwestor. Na pewno lepiej byłoby dla gminy, gdyby zamiast kolejnych sklepów na naszym terenie budowały się zakłady produkcyjne, ale to właściciele nieruchomości decydują o ich przeznaczeniu. Nowe sklepy na pewno będą stwarzały większą wygodę zakupów dla mieszkańców, ale jednocześnie odbiorą część klienteli dotychczas zaopatrującej się w innych placówkach. Dziś nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy nowe wielkopowierzchniowe sklepy odbiorą część klientów sklepowi już istniejącej w Opatowie dużej sieci spożywczej, czy raczej spowodują kolejny odpływ klientów z małych sklepików. W moim prywatnym odczuciu na terenie Opatowa obserwujemy w ostatnich miesiącach trend powrotów do małych osiedlowych sklepików i modę na zakupy u lokalnych przedsiębiorców.
Burmistrz zamierza w niedalekiej przyszłości zorganizować we współpracy z opatowskimi przedsiębiorcami akcję promocyjną ?Kupuję u swoich?. -Planowaliśmy tę akcję już na wakacje, jednak utrudnienia związane z koronawirusem spowodowały brak możliwości jej realizacji – mówi burmistrz. Mam nadzieję, że te działania i idący za nimi wzrost świadomości zakupowej naszych mieszkańców spowoduje, że działający dzisiaj na naszym rynku opatowscy przedsiębiorcy nie odczują zbytnio strat związanych z pojawieniem się nowych placówek handlowych.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *