Piłkarze przygotowują się do meczu z Granatem o awans do półfinału Pucharu Polski na szczeblu okręgu

Remis w sparingowym spotkaniu z Wisłą Sandomierz
W minioną sobotę na boisku przy ulicy Różanej piłkarze KSZO rozegrali sparingowe spotkanie z Wisłą Sandomierz.
*KP KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski ? Wisła Sandomierz 1:1 (1:1)
0:1 ? Jakub Mażysz, 30 min.
1:1 ? Bartosz Szydłowski, 32 min.
KSZO zagrał w składzie:
I połowa: Okrasa – Tadrowski, Mężyk, Majewski, Persona ? P.Kaczmarek, Mąka, Trochim, Szydłowski ? Chrzanowski.
II połowa: Lipiec – Wasilewski, Mężyk, Dereń, Majewski – Zalewski, Mąka, Imiołek, M.Kaczmarek, Ziółkowski ? Gębalski.
Jeśli chodzi o sportową ocenę meczu, to niewiele możemy napisać dobrego. O ile jeszcze w I połowie na boisku były jako takie emocje, o tyle po zmianie stron na murawie rządził chaos i gołym okiem widać, że obie jedenastki muszą się jeszcze sporo napracować, by z formą trafi ć na początek sezonu. W pierwszych trzech kwadransach spotkania nie możemy odmówić ambicji piłkarzom, a po brutalnym wręcz faulu Piątkowskiego na Trochimie o mały włos nie doszło do rękoczynów. Obie bramki padły po strzałach z najbliższych odległości. Sandomierzanie zdobyli gola po tym, jak Trochim zgubił piłkę w środku pola. Piłkę w pole karne otrzymał Bełczowski. Jego strzał obronił Okrasa, ale przy dobitce Mażysza był już bezradny. Wyrównujący gol Bartosza Szydłowskiego padł natomiast po rzucie wolnym egzekwowanym przez Personę. Piłkę zgrał głową Majewski, a przy strzale Szydłowskiego piłka odbiła się jeszcze od wewnętrznej strony słupka i wpadła do siatki.
Paweł Okrasa na testach w KSZO
Podczas sobotniego meczu z Wisłą Sandomierz w naszym zespole testowany był 19-letni i mierzący 201 cm wzrostu bramkarz, Paweł Okrasa. Ostatnio ten wychowanek Akademii Legii Warszawa bronił barw RKS Radomsko. Wcześniej występował w młodzieżowej ekipie Znicza Pruszków, skąd przeniósł się do KS Łomianki i Hutnika Warszawa.
W sobotę do Skarżyska
W najbliższą sobotę, 4 lipca na godz. 17, w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Polski na szczeblu okręgu piłkarze KSZO w Skarżysku Kamiennej zmierzą się z Granatem. Podopieczni trenera Marcina Sasala jeśli wygrają pucharową rywalizacją w Skarżysku, to 11 lipca będą w półfi nale Pucharu Polski na szczeblu okręgu podejmować zwycięzcę spotkania GKS Nowiny – Wisła Sandomierz. Niewykluczone więc, że dojdzie do kolejnej potyczki z sandomierską jedenastką. W Skarżysku, choć Granat to czołowy zespół świętokrzyskiej IV ligi, to jednak nasi piłkarze będą zdecydowanym faworytem. Przed nowym sezonem w ekipie skarżyskiej, dowodzonej przez trenera Piotra Dejworka, dochodzi do istotnych przemeblowań w składzie. Zespół wygrywa spotkania sparingowe, ale gra z mało wymagającymi rywalami, testując w nich wielu piłkarzy.
W ćwierćfinałowych spotkaniach Granat podejmuje KSZO, GKS Nowiny Wisłę Sandomierz, GKS Rudki Koronę II Kielce, a Neptun Końskie zespół juniorów Korony.
Wieczysta przyjedzie do Ostrowca
W sobotę dowiedzieliśmy się, że zaplanowany na 22 lipca wyjazd KSZO do Lublina na mecz kontrolny z drugoligowym Motorem nie dojdzie do skutku. Pewne natomiast jest to, że dojdzie do zaplanowanego na 18 lipca spotkania sparingowego z Wieczystą Kraków w składzie ze Sławomirem Peszko, Adrianem Frańczakiem, Bartłomiejem Smuczyńskim i trenerem Przemysławem Cecherzem. Nie odbędą się za to sparingi z Pilicą Białobrzegi (4 lipca) i RKS Radomsko (8 sierpnia). Z racji tego, że mierzymy w fi nał Pucharu Polski na szczeblu okręgu, w grę nie wchodzi także zaplanowany na 25 lipca sparing z Hutnikiem Kraków.
Przyszli, odeszli?
Nowymi nabytkami pomarańczowo-czarnych są 20-letni Bartosz Szydłowski, który ostatnio występował w czwartoligowym Starze Starachowice, 34-letni Paweł Kaczmarek, który jesienią występował w Stali Kraśnik oraz Robert Majewski, który ostatnio grał w ekipie MKS Piaseczno. Z naszą drużyną z kolei pożegnali się Patrykowie ? Rząsa, który wraca do rezerw Lecha Poznań i Cheba, który wybrał ofertę Wisły Sandomierz. W Wiśle znalazł się także, nieco nieoczekiwanie, Kamil Bełczowski. Z wypożyczenia wrócił do GKS Tychy Kacper Laskoś.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Piłkarze przygotowują się do meczu z Granatem o awans do półfinału Pucharu Polski na szczeblu okręgu

  • 30 czerwca 2020 at 20:53
    Permalink

    szkoda czasu i społecznych pieniędzy bo to żadna promocja miasta

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *