Kupowali na cudzy rachunek

W połowie czerwca 2020 r. do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim wpłynęło zawiadomienie o utracie karty płatniczej.

70-letni mieszkaniec miasta nie był w stanie określić, w jakich okolicznościach utracił środek płatniczy, ale zauważył, że z jego konta ubyło 150 zł. Nieznana osoba wykonała na jego koszt kilka transakcji, płacąc zbliżeniowo za zakupy w kilku różnych placówkach handlowych.

-Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ustalili dwoje podejrzanych o to przestępstwo ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. W dniu 3 lipca 2020 r. zatrzymany został 32-latek, który usłyszał zarzuty przywłaszczenia karty płatniczej oraz kradzieży z włamaniem i usiłowania włamania na konto bankowe. Natomiast w dniu 6 lipca 2020 r. jego 26-letnia wspólniczka usłyszała zarzuty kradzieży z włamaniem i usiłowanie włamania.

Policjanci ustalili, że para pięciokrotnie posłużyła się nie swoją kartą, płacąc nią za zakupy w sklepach. Ponadto pięciokrotnie usiłowali dokonać podobnych transakcji. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *