Miał być rewitalizowany, płonął…

Nie wiadomo czy nocny pożar budynku przy ulicy Osadowej w Ostrowcu Świętokrzyskim nie pokrzyżuje planów jego rewitalizacji.

Przypomnijmy, że w ramach realizacji programu ?Rewitalizacji obszarów zdegradowanych o silnym potencjale gospodarczym, społecznym i rekreacyjno-kulturowym na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego? ostrowiecki samorząd chciał przeznaczyć do świetności jeden z budynków danego osiedla pracowniczego przy byłej Cukrowni Częstocice, gdzie powstanie osiem mieszkań. Miało w nim powstać osiem mieszkań.

Wyłoniono nawet już firmy ze Skarżyska Kamiennej i Ostrowca, które miały realizować podzielone na trzy zadanie związane z ?Przebudową i termomodernizacja budynku mieszkalnego wielorodzinnego z wewnętrznymi i zewnętrznymi instalacjami wraz z budową przyłącza kanalizacji deszczowej przy ul. Osadowej 6 w Ostrowcu Świętokrzyskim?, zagospodarowaniem terenu wokół budynku i prac rozbiórkowych.

Tymczasem w nocy z piątku na sobotę doszło w owym budynku do groźnego pożaru. W akcji uczestniczyło aż 5 zastępów PSP, łącznie 14 strażaków, a także OSP oraz policja i zespół ratownictwa medycznego. Spaleniu uległ drewniany dach. Na szczęście podczas pożaru w pustostanie nie znajdowały się żadne osoby.

Na tę chwilę nie wiadomo, czy skala zdarzenia wpłynie na zakres realizowanych prac, a także czy umożliwi rewitalizację obiektu na wcześniejszych zasadach. Wydaje się to być uzależnione od stanu budynku, który ulegnie szczegółowej analizie.

fot. Ratownictwo Powiatu Ostrowieckiego

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *