Miał nie wsiadać za kierownicę

Sądy w Kielcach i Ostrowcu Świętokrzyskim zdecydowały, że 35-letni mieszkaniec gminy Łagów do końca życia nie powinien wsiadać za kierownicę.

W dniu 10 lipca 2020 r., po godz. 8, w Bartoszowinach, mężczyzna ten jadąc audi złamał sądowy zakaz i został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy miejskiej.

 -Zanim stróże prawa podeszli do pojazdu zauważyli, że będący za kierownicą 35-latek połknął jakieś zawiniątko ?mówi Karol Macek, oficer prasowy KMP w Kielcach. Kierowca nie chciał powiedzieć co było w środku. Mundurowi dokładnie przeszukali audi, ale nie ujawnili w nim żadnych podejrzanych rzeczy. Jednak po sprawdzeniu w systemach wyszło na jaw, że mieszkaniec gminy Łagów w ogóle nie powinien siadać za kierownicę, gdyż miał orzeczony już dwukrotnie dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Kierujący audi wydmuchał w balonik blisko promil alkoholu. Ostatecznie został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Już za samo niestosowanie się do postanowień sądu grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *