Wpadka włamywaczy

Ktoś włamał się do piwnicy w jednym z bloków na terenie miasta. Zgłaszający wspólnie z pracownikami Straży Miejskiej, na sąsiednim osiedlu, zatrzymał sprawcę tego przestępstwa.
-Zgłoszenie o włamaniu policjanci otrzymali w dniu 14 lipca 2020 r., ok. godz. 21 ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Z relacji zgłaszającego wynikało, że skradziony został rower, a on sam zauważył przez okno, jak nieznany mu mężczyzna wyprowadza jednoślad z klatki schodowej. Wartość skradzionego roweru oszacowana została na kwotę 1.200 zł. Policjanci szybko zjawili się na miejscu i zatrzymali 32-letniego ostrowczanina. Jak się okazało, dokonał on tego przestępstwa wspólnie z 33-letnim kolegą, który został zatrzymany następnego dnia.
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ustalili, że obaj mężczyźni mają na sumieniu jeszcze włamanie do altanki na terenie ogródków działkowych. Do zdarzenia doszło w miniony weekend na terenie jednego z ogródków działkowych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Łupem rabusiów padła kosiarka elektryczna oraz glebogryzarka. Policjanci odzyskali skradzione mienie o wartości 950 zł.
W dniu 16 lipca 2020 r. 32-latek usłyszał zarzuty, zaś jego starszy kolega trafił przed oblicze prokuratora w dniu 17 lipca 2020 r. Za kradzież z włamaniem ustawodawca przewidział karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *