Śmierć 20-letniego ostrowczanina. Jest podejrzany o zabójstwo

W dniu 20 lipca 2020 r., ok. godz. 12.30, w Ostrowcu Świętokrzyskim, w pobliżu kościoła przy ul. Polnej, spacerująca kobieta natknęła się na zwłoki młodego mężczyzny. W dniu 22 lipca 2020 r. Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim postawiła zarzuty zabójstwa i wniosek o tymczasowe aresztowanie dla podejrzanego Daniela K.

Aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, podała, że martwy mężczyzna to 20-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. Ani rzecznika Policji, ani Prokurator Rejonowy Cezary Skalmierski nie zgodzili się podać żadnych szczegółów ustaleń, które poczyniono na miejscu zdarzenia.

W dniu 22 lipca 2020 r. prokurator Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach podał, że Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzi śledztwo o sygn. PR 2 Ds. 162.2020 przeciwko 21-letniemu Danielowi K. podejrzanemu o zabójstwo 20-latka. Do zdarzenia doszło w nocy z 18 na 19 lipca br. w Ostrowcu Świętokrzyskim.

-W oparciu o zgromadzony dotychczas materiał dowodowy w postaci m.in. wyników oględzin miejsca zdarzenia, wstępnych wyników sekcji zwłok, zeznań świadków, ustalono, iż Daniel K. zadał pokrzywdzonemu serię uderzeń pięściami i nogami w newralgiczne dla życia i zdrowia części ciała, tj. w głowę, szyję oraz klatkę piersiową, czym spowodował liczne obrażenia w postaci m.in. złamań kości i krwotoków, które skutkowały śmiercią pokrzywdzonego ?stwierdza prokurator Daniel Prokopowicz.

W dniu 21 lipca 2020 r. Daniela K. doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa w zamiarze ewentualnym w warunkach recydywy, gdyż podejrzany odbywał już w przeszłości karę pozbawienia wolności za umyślne przestępstwo podobne przeciwko życiu i zdrowiu.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Daniel K. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, złożył wyjaśnienia sprzeczne z ustalonym stanem faktycznym. 

Z uwagi na okoliczności sprawy prokurator skierował w dniu 21 lipca 2020 r. do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres 3 miesięcy.

Pozostałe dwie osoby zatrzymane do sprawy zostały przesłuchane w charakterze świadków, a następnie zwolnione.

W śledztwie kompletowany będzie materiał dowodowy niezbędny do jednoznacznego ustalenia okoliczności sprawy. Podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *