Jest nowy kalendarz bokserskich wydarzeń. Pięściarze KSZO szykują się do mistrzostw Polski

Polski Związek Bokserski, po odmrożeniu dyscypliny, zaplanował pięściarskie wydarzenia w drugiej połowie roku. Gotowy kalendarz zawodów rozpoczyna cykl przygotowań w KSZO do najważniejszych imprez w roku?

We wrześniu, w dniach od 11 do 13, odbędą się wewnętrzne, a więc okręgowe eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i mistrzostw Polski kadetów. Od 16 do 20 września w Grudziądzu odbędzie się II turniej eliminacyjny do OOM kadetek. Z kolei w dniach od 23 do 27 września we Włocławku najlepsi juniorzy w kraju walczyć będą o medale mistrzostw Polski.

Październik rozpocznie się zaplanowanymi w dniach od 2 do 4 eliminacjami międzywojewódzkimi kadetów do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W dniach od 12 do 18 października odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn i Kobiet. Z kolei od 19 do 25 października w Kraśniku w finałach OOM zaprezentują się najlepsi kadeci.

W listopadzie w Kielcach odbędzie się Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Leszka Drogosza (w dniach od 2 do 7). W dniach od 11 do 15 zaplanowano mistrzostwa Polski juniorek i seniorek, a w dniach od 15 do 21 mistrzostwa Polski seniorów. Listopad zwieńczy Międzynarodowy Puchar Polski Juniorów i Juniorek.

Wreszcie w grudniu w Grudziądzu odbędą się Mistrzostwa Polski Młodzików (w dniach od 2 do 6), a w dniach od 6 do 12 Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Feliksa Stamma w Warszawie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *