Autobusy pojadą zamiast pociągów do Starachowic

PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczynają kolejny etap naprawy linii 25.
Obecnie ekipy budowlane koncentrują się na przebudowie torów i peronów na odcinku Starachowice Wschodnie ? Ostrowiec Świętokrzyski.
Po naprawie dwutorowej linii na odcinku od Skarżyska-Kamiennej do Starachowic, obecnie PKP Polskie Linie Kolejowe kontynuują przebudowę linii na odcinku Starachowice ? Sandomierz.
? Prace obecnie koncentrują się na przebudowie torów i peronów na odcinku Starachowice Wschodnie ? Ostrowiec Świętokrzyski. Wkrótce wykonawca rozpocznie prace na obiektach inżynieryjnych ? informuje Izabela Miernikiewicz z biura prasowego PKP PLK.
Przebudowa linii jest realizowana w taki sposób, aby zapewniony był ruch pociągów pasażerskich i towarowych po jednym torze. Aktualnie większość pociągów pasażerskich kursuje normalnie, jedynie dla jednej pary składów regionalnych uruchomiona jest zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Skarżysko- Kamienna ? Ostrowiec Świętokrzyski. Polregio, które jest operatorem w tym regionie, będzie jednak organizowało autobusową komunikację zastępczą w większym zakresie od końca sierpnia do 7 listopada.
Aktualnie większość pociągów pasażerskich kursuje normalnie, jedynie dla jednej pary składów regionalnych uruchomiona jest zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Skarżysko-Kamienna ?Ostrowiec Świętokrzyski. Od kolejnej korekty rozkładu jazdy pociągów (od 30 sierpnia) planowane jest uruchomienie komunikacji zastępczej za 4 pary pociągów regionalnych na trasie Skarżysko- Kamienna ?Ostrowiec Świętokrzyski, kolejne 10 par pociągów (regionalnych i dalekobieżnych) będzie kursowało po linii normalnie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *