Po debacie czas na „kartę pomysłów”

W ramach prac nad Planem Rozwoju Lokalnego Gminy Ostrowiec Świętokrzyski po ogólnomiejskiej debacie przyszedł czas na kolejnym etap, którym jest ?karta pomysłu?.
Prezydent Jarosław Górczyński podczas specjalnej konferencji prasowej zaapelował do ostrowczan, o jak najliczniejsze zgłaszanie w niej swych propozycji.
– Dziękuję za już, ale proszę mieszkańców o dalszą aktywność – mówił podczas konferencji prasowej prezydent Jarosław Górczyński. Chcę przypomnieć, że Ostrowiec Świętokrzyski znalazła się w gronie miast, które ubiegają się o tzw. środki norweskie, a dokładnie o kwotę 43 mln złotych. Tym razem zachęcam ostrowczan do uczestniczenia w kolejnym etapie przedsięwzięcia, jakim jest ?karta pomysłu?.
?Karta pomysłu? to sposób, aby każdy mieszkaniec mógł wskazać konkretne propozycje, które mają za zadanie rozwiązać problemy i zrealizować cele miasta na najbliższe lata. Cele zostały opracowane w oparciu o głosy mieszkańców biorących udział w zeszłotygodniowej debacie.
– Zależy nam na zgromadzeniu jak największej liczby pomysłów- mówi prezydent Jarosław Górczyński. Całe zadanie jest realizowane wspólnie z konsultantami z Zarządu Miast Polski, którzy są pod wrażeniem aktywności ostrowczan. Chcemy, aby mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego wypowiedzieli się o swoim mieście, jako tym, w którym chcą pracować, żyć, albo go tworzyć.
Priorytet y Programu Rozwoju Lokalnego to zaledwie wycinek tego, czym zajmować się będzie nowa Strategia Rozwoju Miasta. Wycinek ten jest jednak bardzo ważny, istotne zatem, by działania skoncentrować w tych obszarach, jakie zostaną zapisane w Programie Rozwoju Lokalnego. Formułując je, patrzono z perspektywy mieszkańca. Dlatego też, zwrócono szczególną uwagę na to, o czym powiedzieli uczestnicy ubiegłotygodniowej debaty.
Obecne działania dotyczą tylko tych zagadnień, na które mogą mieć rzeczywisty wpływ gmina i partnerzy lokalni, którzy przyjmą zaproszenie do realizacji nowej ścieżki rozwoju miasta.
– Ta dyskusja, która teraz trwa, pokazuje też obszary na jakie wpływ ma Gmina Ostrowiec Świętokrzyski, a na które nie. Demografia, czy też zarobki w firmach są poza naszymi wpływami- uważa prezydent. Jak mam nakazać prezesowi tej, czy też innej firmy, aby podniósł zarobki o kilkadziesiąt procent?
Zgłaszając zadanie należy pamiętać, by pomysł był wykonalny, tj. możliwy do wdrożenia przez Gminę lub inny podmiot. W razie potrzeby pracownicy Urzędu Miasta (Wydział Planowania i Rozwoju, nr tel. 41 2672109, 41 26722139, 41 2672209, 41 2672225), codziennie w godzinach pracy urzędu, służyć będą pomocą w jego wypełnieniu. Można również zadać pytanie drogą elektroniczną na adres: opril@um.ostrowiec.pl
Karty już można pobrać ze strony internetowej Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim (WORD (1.42 MB), PDF (1.29 MB)) lub odebrać je osobiście na dyżurce Urzędu Miasta, ul. Jana Głogowskiego 3/5, Miejskiej Bibliotece Publicznej (Ostrowiecki Browar Kultury), ul. Siennieńska 54 lub siedzibie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Mickiewicza 32. W tych miejscach będzie można je również oddać do dnia 13 sierpnia br. ?Karty pomysłu? można również odesłać elektronicznie na skrzynkę opril@ um.ostrowiec.pl

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Po debacie czas na „kartę pomysłów”

  • 6 sierpnia 2020 at 08:21
    Permalink

    Ktos zrobił z Ostrowca skansen .Zacznijcie budowac kurne chaty wiatraki to moze chociaz przyjada turysci jak w filmie Awans

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *