Najważniejsze bezpieczeństwo mieszkańców

Od niedawna mieszkańcy os. Słonecznego, a także kierowcy korzystający z usług znajdujących się tam punktów handlowych, mogą bezpiecznie wyjechać z parkingu i włączyć się do ruchu na alei Jana Pawła II.
Od wielu lat wyjazd był koszmarem. Tworzące się gigantyczne korki, uniemożliwiały bezpieczne włączenie się do ruchu. Często dochodziło tu również do kolizji i awantur między kierowcami.
Problem był także poruszany na zebraniach samorządu osiedlowego. Nikt nie miał wątpliwość, że wyjazd jest niebezpieczny. Po przetargu na budowę alei Jana Pawła II zrodził się pomysł przebudowy wyjazdu, a jego autorem był mieszkaniec, członek rady osiedlowej, Zbigniew Szeląg.
-Projekt powstał już po przetargu, dlatego też straciłem nadzieję, że uda się go zrealizować, gdyż prace wiązały się z poszerzeniem pasów do lewo i prawoskrętu, jednak dzięki pomocy radnej powiatowej, Agnieszki Rogalińskiej, pomysł ten został wdrożony w życie. Bardzo to mnie cieszy, gdyż nowy wyjazd przede wszystkim wpływa na bezpieczeństwo i płynność ruchu -mówi Zbigniew Szelag.
Zadowolenia z rozwiązania problemów mieszkańców nie kryje przewodniczący rady osiedlowej, Wiesław Wójcicki.
-Mieszkańcy osiedla, w szczególności bloków nr 9,8 i 6, narzekali na brak możliwości wyjazdu z parkingu. Wiele osób korzysta z usług handlowych CHU i robi zakupy na pobliskim bazarku, znajdującym się na parkingu. Stąd też problem narastał z każdym rokiem, a do tego zagrażał bezpieczeństwu kierujących pojazdami. Cieszymy się z tego rozwiązania, wyrażamy wdzięczność i uznanie dla radnej Agnieszki Rogalińskiej, która wsparła inicjatywę członka naszej rady, dzięki czemu udało się zlikwidować te utrudnienia -przyznaje Wiesław Wójcicki.
Przebudowanie wyjazdu wymagało dodatkowych środków, których nie zakładał projekt budowy alei Jana Pawła II, lecz jak przyznaje radna, Agnieszka Rogalińska za decyzją zarządu powiatu przemawiało bezpieczeństwo mieszkańców osiedla oraz innych użytkowników tejże drogi.
-Pomysł zrodził się w dyskusjach i sugestiach na roboczym spotkaniu rady osiedlowej, stąd też zarząd powiatu nie miał wątpliwości, że bezpieczeństwo i dobro mieszkańców jest tu najważniejsze i należy zainwestować dodatkowe środki, by umożliwić bezpieczne korzystanie z tego wyjazdu. Jest to przykład wzajemnej współpracy samorządu osiedlowego, służącej dla dobra mieszkańców -mówiła radna Agnieszka Rogalińska.
Nowy wyjazd został już oznakowany znakami poziomymi, jednak radna zapewniała, że pojawią się także znaki pionowe, aby kierowcy przyzwyczaili się do zmiany ruchu. Wciąż otwartym problemem jest uporządkowanie parkingu na os. Słonecznym przy blokach nr 4 -9, na co także zwracają uwagę mieszkańcy. Radna A. Rogalińska podjęła rozmowy w tej sprawie w ubiegłym roku. Dużą przeszkodą jest fakt, że teren ma czterech zarządców, co znacznie komplikuje sprawę. Jednak mamy nadzieję, że przy odrobinie dobrej woli i ten problem uda się pomyślnie rozwiązać.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *