Denkowski rynek miał być oazą spokoju…

Gdy kilka lat temu ze względu na stan techniczny został rozebrany budynek w rynku denkowskim, mieszkańcy osiedla liczyli na budowę nowego, bądź przynajmniej na zaadaptowanie ciekawie terenu.

Tak się też stało. W rynku w Denkowie pojawiły się piękne krzewy, drzewa, ławeczki, strefa do zabawy i odpoczynku. Rynek jednak zamiast być oazą spokoju i miejscem do wytchnienia denkowian, stał się punktem spotkań osób, które nadużywają alkoholu.
Już rok temu, na łamach naszej gazety, pojawił się materiał, dotyczący rynku w Denkowie i osób na nim ciągle przebywających. Mieszkańcy Denkowa wskazywali wówczas na nieodpowiednie zachowanie tych osób, pijackie  burdy, zaczepianie przechodniów i zaśmiecanie terenu. Jak podkreślają denkowianie, ówczesna interwencja ?Gazety Ostrowieckiej? w tej sprawie przyniosła oczekiwany przez nich skutek.
-?Towarzystwo? się uspokoiło i nie mieliśmy przez dłuższy czas problemów- słyszymy od jednej z mieszkanek Denkowa. Teraz na nowo boimy się chodzić do sklepu, przejść koło parku,
chcieliśmy coś zmienić, a wyszło tak, że służby nic nie robią, a Ci ludzie odgrażają się. Miał także pojawić się monitoring na tym terenie.
Sprawą zainteresowaliśmy komendanta Straży Miejskiej Andrzeja Kaniewskiego, który zapewnił nas, że w okolicy denkowskiego rynku zostaną wzmożone patrole strażników miejskich. Jednak osoby spożywające alkohol w miejscu publicznym, bądź zaśmiecające teren, muszą zostać złapane na gorącym uczynku. Tak też się stało w połowie lipca, wtedy na jedną z osób spożywających alkohol w miejscu publicznym został nałożony mandat w wysokości 100 zł. 

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Denkowski rynek miał być oazą spokoju…

  • 28 sierpnia 2020 at 21:35
    Permalink

    Teraz na nowo boimy się chodzić do sklepu, przejść koło parku. Te slowa to glupota nigdy osoby bezdomne ,ktore siedza na rynku nie zaczepiaja ludzi .Ze wzgledu na to ,ze zazwyczaj maja jakies zasady
    Pozdrawiam

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *