Piłkarze na 7 miejscu. Przed KSZO mecze z Avią i Podlasiem

Jedni chcieliby Widzewa, inni Legię?
Kibice, piłkarze, zarząd, trenerzy, ostrowczanie interesujący się sportem ? słowem wszyscy w naszym mieście zostali niezwykle pokrzepieni zwycięstwem KSZO nad Wisłą Kraków i awansem do następnej rundy Fortuna Pucharu Polski. Naszych piłkarzy za wyeliminowanie z rozgrywek trzynastokrotnego mistrza Polski chwali się od Tatr po Bałtyk. Wkrótce odbędzie się losowanie 1/16 Pucharu Polski. Niektórzy chcieliby, aby do Ostrowca zawitał zaprzyjaźniony Lech Poznań, który wyeliminował Odrę Opole, inni ostrzą sobie apetyty na Widzew Łódź, a jeszcze inni mówią, że warto byłoby sprawdzić Legię Warszawa. W oczekiwaniu na los i udział w zaplanowanej na 31 października II rundzie rozgrywek pucharowych nasza uwaga skupia się obecnie na trzecioligowych rozgrywkach, bo przed podopiecznymi trenera Marcina Sasala wyjątkowo pracowity tydzień?

Przed meczami z Avią i Podlasiem
W minioną sobotę nasz KSZO pauzował. Z jednej strony mógł odpocząć po trudach meczu z Wisłą Kraków, a z drugiej wypaść nieco z rytmu meczowego. Czyż można się więc dziwić uwagom trenera Marcina Sasala, że tegoroczny kalendarz rozgrywek w III lidze nie rozpieszcza piłkarzy, a trenerom znacznie komplikuje cykl przygotowań do meczów?
Przed naszymi piłkarzami jednak w tym tygodniu sporo pracy, bo gra w dwóch spotkaniach ? w środę w Ostrowcu z Avią Świdnik i w sobotę w Białej Podlaskiej z Podlasiem. Od razu chcemy podkreślić, że zaplanowanie przez Podlasie meczu o godz. 12 jest jeśli nie kpiną z piłki nożnej, to na pewno sporym handicapem gospodarzy, którzy przystąpią do spotkania nie mając, tak jak KSZO, ponad 200-kilometrowej, porannej podróży autokarem za sobą?

W pełnym komforcie, z ulgą od upałów codziennych, odbywać się będzie za to środowy, zaplanowany na wieczór o godz. 19, mecz z Avią. Już po pucharowej potyczce z Wisłą trener Bartosz Grzelak mówił, że nie będzie to łatwy mecz. Świdnicka jedenastka najpierw podbudowała się przecież wygraną ze Stalą Stalowa Wola, a w minioną sobotę wręcz ? używając pięściarskiej terminologii – znokautowała wspomniane Podlasie. W Świdniku obwieszczono, że to koniec problemów ze skutecznością. Co prawda przed tygodniem zdarzyła się Avii porażka w Nowym Targu, ale obserwatorzy rozgrywek mówią raczej o wzroście i stabilizacji formy piłkarzy ze Świdnika, aniżeli o jej poszukiwaniu. W tym sezonie trenerowi Avii, Łukaszowi Mierzejewskiemu, udało się pozyskać: Andrzeja Sobieszczyka, Rafała Kursę i Kamila Oziemczuka (z Hetmana Zamość), Patryka Drozda (z Granitu Bychawa), Rafała Dobrzyńskiego (z Chełmianki Chełm), Michał Androsiuka (na zasadzie wypożyczenia z Varsovii Warszawa). W zwycięskim spotkaniu z Podlasiem Avia zagrała w składzie: Sobieszczyk – Dobrzyński (63.Drozd), Mykytyn, Kursa (63.Górka), Niewęgłowski, Maluga (66.Szpak), Wójcik, Uliczny, Oziemczuk (46.B.Mroczek), K.Mroczek (66.Ceglarz), Białek. My radzimy naszym obrońcom zwrócić uwagę na Wojciecha Białka, nota bene byłego naszego gracza, który w tym meczu popisał się hat-trickiem, a który zawsze rywalizację z KSZO traktuje z wyjątkową atencją.
Natomiast zespół z Białej Podlaskiej ma za sobą jedynie zwycięstwo – i to z kłopotami – z rezerwami Cracovii. Piłkarskie umiejętności w tej konfrontacji są oczywiście po stronie KSZO, który ? jeśli myśli o odegraniu większej roli w tegorocznych rozgrywkach ? takie mecze powinien po prostu rozstrzygać na własną korzyść. Podlasie ? ostatni zespół ubiegłego sezonu ? nie przeprowadził też jakichś żadnych, spektakularnych transferów. Do szerokiej kadry dołączeni zostali za to młodzi piłkarze z akademii piłkarskiej TOP 54 Biała Podlaska: Mateusz Golba, Wiktor Krasowski, Filip Szabaciuk, Karol Warda, Gabriel Mierzwiński i Aleksander Olszewski.


Symptomatycznie
Pucharowe zwycięstwo nad Wisłą Kraków ukazało spory potencjał naszego zespołu. Odnosiliśmy wrażenie, że nasi piłkarze w konfrontacji z ekstraklasową drużyną, prezentującą uporządkowaną, by nie powiedzieć wręcz podręcznikową grę, czują się jakby lepiej, niż czasami w trzecioligowej młócce, w której zbyt często rządzi przypadek. Łatwiej im było w takich okolicznościach realizować także założenia taktyczne. Ten mecz pokazał także, że w naszym mieście jest też głód wielkiej piłki i wciąż są żywe wspomnienia z czasów, kiedy KSZO grał w Ekstraklasie i I lidze. Czyż można się więc dziwić, że aby obejrzeć mecz z Wisłą wielu fanów pomarańczowo – czarnych przekładało urlopy lub zamieniało zmiany w pracy? Dlatego też tak marzymy o awansie do II ligi?


Wyniki 5 kolejki: *Pauza: KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski *Avia Świdnik – Podlasie Biała Podlaska 6:1 (3:0) *Stal Kraśnik – Lewart Lubartów 0:3 (0:1) *Wisła Puławy – Chełmianka Chełm 2:1 (0:0) *Orlęta Radzyń Podlaski – Korona II Kielce 3:1 (2:0) *Wisła Sandomierz – Podhale Nowy Targ (odwołany z powodu zagrożenia epidemicznego) *Cracovia II – Jutrzenka Giebułtów (odwołany z powodu zagrożenia epidemicznego *KS Wiązownica – Siarka Tarnobrzeg 1:7 (0:4) *ŁKS Łagów – Wisłoka Dębica 3:1 (1:1) *Sokół Sieniawa – Hetman Zamość 3:0 (2:0) *Stal Stalowa Wola – Wólczanka Wólka Pełkińska 4:3 (1:1)

 

1. Wisła Puławy 5 15 15:6
2. Wisła Sandomierz 4 12 10:1
3. Sokół Sieniawa 4 12 11:4
4. ŁKS Łagów 5 10 8:4
5. Lewart Lubartów 5 7 7:6
6. Podhale Nowy Targ 2 6 3:0
7. KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 3 6 5:4
8. Stal Kraśnik 5 6 5:8
9. Wisłoka Dębica 5 6 6:9
10. KS Wiązownica 5 6 9:15
11. Avia Świdnik 4 6 9:5
12. Orlęta Radzyń Podlaski 3 6 5:4
13. Siarka Tarnobrzeg 4 4 7:3
14. Chełmianka Chełm 5 4 6:9
15. Stal Stalowa Wola 2 3 5:6
16. Podlasie Biała Podlaska 3 3 3:8
17. Wólczanka Wólka Pełkińska 4 3 7:9
18. Jutrzenka Giebułtów 2 3 2:3
19. Korona II Kielce 5 3 6:11
20. Cracovia II 4 3 2:4
21. Hetman Zamość 5 0 2:14

Przed nami

6 kolejka (26 sierpnia). *Pauza: Wólczanka Wólka Pełkińska *Podhale Nowy Targ – Podlasie Biała Podlaska *KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Avia Świdnik (26 sierpnia, 19:00) *Korona II Kielce – Cracovia II *Hetman Zamość – Orlęta Radzyń Podlaski *Chełmianka Chełm – Sokół Sieniawa *Wisłoka Dębica – Wisła Puławy *Lewart Lubartów – ŁKS Łagów *Siarka Tarnobrzeg – Stal Kraśnik *Wisła Sandomierz – KS Wiązownica *Jutrzenka Giebułtów – Stal Stalowa Wola

7 kolejka (29-30 sierpnia). *Pauza: Jutrzenka Giebułtów *Avia Świdnik – Wólczanka Wólka Pełkińska *Podlasie Biała Podlaska – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (29 sierpnia, 12:00) *KS Wiązownica – Podhale Nowy Targ *Stal Kraśnik  – Wisła Sandomierz *ŁKS Łagów – Siarka Tarnobrzeg *Wisła Puławy – Lewart Lubartów *Sokół Sieniawa – Wisłoka Dębica *Orlęta Radzyń Podlaski – Chełmianka Chełm *Cracovia II – Hetman Zamość *Stal Stalowa Wola – Korona II Kielce

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *