Kino się przenosi

Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim, Jacek Kowalczyk podpisał umowę z firmą AMB Group Polska w Warszawie, która odpowiadać będzie za adaptacje największej sali Ostrowieckiego Browaru Kultury pod projekcje filmowe. Prace potrwają 12 tygodni, a ich wartość zamknie się kwotą 449 tysięcy złotych brutto.
– Nie tworzymy w Ostrowieckim Browarze Kultury kina na stałe, bowiem po remoncie Zakładowego Domu Kultury wróci ono na Aleję 3 Maja – mówi dyrektor MCK, Jacek Kowalczyk. Nie chcieliśmy też, żeby podczas prac budowlanych, które mogą potrwać dwa i pół roku, ostrowczanie nie mieli dostępu do kinowych hitów. Mieszkańcy powiatu ostrowieckiego kino lubią, co widać po tym, że rocznie sprzedaż biletów jest na poziomie 80 tysięcy.
W ramach umowy wybudowane zostanie audytorium, na które przeniesione zostaną krzesła z kina ?Etiuda?. Zamontowany zostanie nowy system nagłośnienia oraz nowy ekran. Wykorzystany będzie projektor cyfrowy z dotychczasowego kina.
– Najbliższe dni upłyną pod znakiem przygotowania odpowiedniej koncepcji trybuny, na której staną fotele. Musimy pamiętać, że sprzęt, który zostanie zainstalowany, nie pochodzi z naszego kraju i wszystko będzie uzależnione od dostawców, dlatego też bardzo trudne będzie skrócenie czasu realizacji przedsięwzięcia – mówi dyrektor MCK.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *