Szkoły gotowe na przyjęcie uczniów

-Jesteśmy przygotowani do nowego roku szkolnego. Wszystkie nasze szkoły są zabezpieczone w środki dezynfekcji ? mówi Sylwia Masternak, kierownik Gminnego Centrum Oświaty w Bodzechowie.
W połowie sierpnia ukazał się komunikat wójta gminy, w którym zaleca on dyrektorom szkół utrzymanie dystansu społecznego w szkołach i korzystanie ze wszystkich możliwych wejść do obiektów szkolnych, tak, aby ciągi komunikacyjne nie krzyżowały się. Wszyscy pracownicy szkół mają jednorazowe środki ochrony osobistej: rękawiczki ochronne, maseczki lub przyłbice. Gmina wyposażyła placówki szkolne we wszystkie potrzebne lub dokładniej mówiąc, niezbędne środki do dezynfekcji i utrzymania czystości pomieszczeń, sprzętu, pomocy naukowych itp.
– W dużych szkołach, m.in. w Bodzechowie i Szewnie, nie będzie problemów z przygotowaniem wejścia i wyjścia w budynkach szkolnych, aby ciągi komunikacyjne nie krzyżowały się. Mamy nową, nowoczesną bazę szkolną i jesteśmy w stanie zapewnić naszym dzieciom i młodzieży odpowiednie warunki do nauki ? podkreśla Sylwia Masternak.
Przedstawiciele gminy zapewniają o monitorowaniu obiektów szkolnych, poszczególnych sal lekcyjnych, pracowni informatycznych, stołówek, korytarzy itp. Systematycznie dezynfekowane będą poręczę, klamki, blaty, krzesła itp.
-Dyrektorzy zastanawiają się nad ruchomym czasem nauki, tak, aby dzieci rozpoczynały i kończyły naukę w różnych godzinach ? mówi Sylwia Masternak, kierownik Gminnego Centrum Oświaty. -Niektóre klasy mogą zaczynać naukę 15 minut wcześniej lub później, tak, aby dzieci nie spotykały się na przerwach czy po lekcjach. Wymaga to także dobrej współpracy z przewoźnikami, ale myślę, że uda nam się wprowadzić taki system nauki. Mamy też prośbę do rodziców, aby nie przychodzili i nie przyprowadzali dzieci do szkoły. Wszelkie komunikaty, informacje dotyczące pracy szkoły, spraw klasowych, wychowawczy chip, będą zamieszczane na stronach internetowych szkół. Rodzice w każdej sprawie będą mogli zadzwonić do dyrektora czy wychowawcy klasy swojego dziecka i porozmawiać.
Największą placówką w gminie Bodzechów będzie w tym roku Szkoła Podstawowa w ramach Zespołu Szkół Publicznych Szewnie. W placówce tej uczyć się będzie 450 dzieci.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *