Gazownicy wrócili do Ostrowca. Czekamy na gazownię

Zlikwidowana w 2013 roku Placówka Gazownicza w Ostrowcu Świętokrzyskim została oficjalnie otwarta w dniu 14 września 2020 r.

Planowano jej uruchomienie w lipcu 2020 r., ale prace potrwały nieco dłużej. W końcu mamy piękny, funkcjonalny i dobrze wyposażony Punkt Gazowniczy, ale niewykluczone, że za niedługo będziemy mieli Gazownię.

Na uroczystości nikogo nie zabrakło: był wojewoda Zbigniew Koniusz, marszałek Andrzej Bętkowski, nasi parlamentarzyści ? poseł Andrzej Kryj i senator Jarosław Rusiecki, poseł Krzysztof Lipiec, starosta Marzena Dębniak oraz wiceprezydent Piotr Dasios. Gospodarzami uroczystości byli przedstawiciele Gazownictwa Polskiego, w tym członek zarządu PGNiG i prezes Rady Nadzorczej Polskiej Spółki Gazownictwa Jarosław Wróbel oraz prezes zarządu Polskiej Spółki Gazownictwa Ireneusz Krupa.

-Przecieram oczy ze zdumienia, gdy widzę, co udało się tu zrobić ?powiedział prezes Ireneusz Krupa. Tego budynku, który istniał tu przed siedmiu laty, nie ma co wspominać. Teraz mamy zupełnie inny, nowoczesny obiekt, przystosowany do pracy i świadczenia usług dla ludności. Otwieramy nowy rozdział gazownictwa w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Łączny koszt wybudowania tej placówki sięgnął 3,5 mln złotych. W Placówce Gazowniczej w Ostrowcu Świętokrzyskim na stałe będzie funkcjonowało Pogotowie Gazowe, które zadba o bezpieczeństwo sieci. Będzie tu można uzyskać podstawowe informacje o tym, jak przyłączyć się do sieci gazowej, jak złożyć wniosek o warunki, czy o umowę przyłączeniową. W placówce przy ul. Sandomierskiej 95 nie będzie kasy.

W rejonie dystrybucji gazu pracowały 22 osoby, do placówki zostanie oddelegowanych 9 osób. Jeśli w tym miejscu powstanie Gazownia, wtedy wszystkie osoby, które dojeżdżają do pracy do Starachowic, wrócą do Ostrowca.

Wiceprezydent Piotr Dasios pogratulował sukcesu polskim gazownikom i złożył na ich ręce specjalne podziękowania na piśmie, które skierował do nich Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosław Górczyński.

Poświęcenia obiektu dokonał proboszcz parafii Najświętszego Serca Jezusowego, ks. Józef Grochola.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *