Siatkarki KSZO SMS w finale turnieju w Starym Sączu

W miniony weekend siatkarki KSZO SMS wzięły udział w Turnieju o Puchar Ziemi Sądeckiej w Starym Sączu. Oprócz gospodyń, czyli zespołu Popradu, w UKS turnieju zagrały: słowacki, ekstraklasowy zespół z Presov oraz Jedynka Tarnów.

W sobotę nasza drużyna pokonała faworyzowane Słowaczki z VK Presov 2:1 (25:18, 23:25, 25:18) oraz uległa Jedynce Tarnów 1:2 (29:27, 14:25, 21:25). Z kolei w niedzielę zmierzyła się z Popradem Stary Sącz i wygrała 3:0 (25:22, 25:23, 25:23). W ten sposób awansowała do finału, w który uległa VK Presov 0:3 (24:26, 20:25, 19:25).

KSZO zagrał w składzie: Natalia Imiełowska, Magdalena Turek, Karolina Stefańska, Aleksandra Mich, Kaja Klepacz, Nela Wójcik, Aleksandra Ścibisz, Katarzyna Gałczyńska, Wiktora Rdzanek, Emilia Piotrowska, Wiktoria Zielińska, Kornelia Jakus, Martyna Żurawska. Trener: Piotr Brodawka.

– Jestem zadowolony z wyniku i gry zespołu, która z meczu na mecz wygląda coraz lepiej. Dziewczyny zaczynają się rozumieć i dogadywać na boisku – mówi trener, Piotr Brodawka. -Za tydzień czeka nas ostatni turniej towarzyski przed inauguracją ligi. Zagramy sparingowo w Tarnowie, gdzie naszymi przeciwnikami będą: Pogoń Proszowice, MUKS Poprad Stary Sącz oraz Uczniowski Klub Sportowy Jedynka Tarnów. A już za dwa tygodnie czeka nas inauguracja ligi w Proszowicach z miejscową Pogonią. Naszych kibiców zapraszam na pierwszy mecz przy Świętokrzyskiej. 3 października o godzinie 15 zmierzymy się z Wisłą Kraków. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *