„Siódemka” z nowym dyrektorem

Inauguracja nowego roku szkolnego 2020/21 miała wyjątkowy klimat w Publicznej Szkole Nr 7 w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdyż dokonała jej nowa dyrektor placówki, Monika Wiączek.
W szkole uroczyście rozpoczęło naukę ponad 400 uczniów w 21 oddziałach. Wśród gości spotkania był prezydent miasta, Jarosław Górczyński.
-Rozpoczęcie roku szkolnego, to niezwykle ważny moment dla wszystkich. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, przychodzimy tutaj z sercami pełnymi nadziei. Każdy dzień nauki to odkrywanie pasji, potencjałów oraz ciekawości świata, która w was drzemie. Chcemy, aby godziny spędzone w klasach tej szkoły były przepustką do jak najlepszej przyszłości i przygotowaniem do spełnienia marzeń. To jest najważniejsze, aby wszyscy uczniowie odnaleźli swoją wymarzoną drogę i nią podążali -mówiła M. Wiączek.
Pierwszego dnia nauki odwiedziłam szkołę. Pomimo trwającej pandemii i związanego z tym reżimu sanitarnego, którego muszą przestrzegać uczniowie, w klasach panowała przyjazna atmosfera. Uśmiechy nie znikały z buzi pierwszoklasistów, którzy w tym roku rozpoczęli w PSP Nr 7 swoją podróż edukacyjną. Dzieci w I B szkolne tajemnice poznawały z wychowawczynią Jolantą Ścibisz -Glibowską, co sprawiało im wiele radości.
Nowa dyrektor oprowadziła mnie po szkole, dzieląc się swoimi planami na najbliższą przyszłość. Monika Wiączek jest od lat związana z PSP Nr 7 i doskonale ją zna od przysłowiowej podszewki. W 1987 roku, kiedy powstała szkoła, rozpoczęła tu naukę w czwartej klasie. Potem, po ukończeniu studiów w 2002 r., podjęła tu pracę jako nauczyciel języka polskiego, którą kontynuuje do chwili obecnej. Jak mówi, mogła czerpać z wiedzy i doświadczeń w pracy pedagogicznej swoich nauczycieli.
-Jestem przekonana, że to dobra szkoła, która daje dobre przygotowanie na przyszłość. Możemy pochwalić się laureatami i finalistami konkursów z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego, a także dobrze zaliczonymi egzaminami ósmoklasistów. Nasza szkoła usytuowała się na trzecim miejscu w mieście. Osiągnęliśmy wyniki powyżej średniej wojewódzkiej i krajowej. Szkoła przez 33 lata kształciła tysiące młodych ludzi, którzy otrzymali solidne przygotowanie do tego, aby kontynuować naukę i sprawdzać się w wybranych przez siebie kierunkach. Wiem to z własnego doświadczenia, ale także doświadczeń moich bliskich ? mój mąż Mariusz jest absolwentem tej szkoły, w ubiegłym roku ukończyła ją moja córka Ola, która doskonale sobie radzi dziś jako uczennica liceum, zaś obecnie uczniem tej szkoły jest mój syn, Michał. Stąd też wiem, jak ważne są podstawy, które potem tworzą fundament w wyborze dalszej drogi zawodowej -mówi M. Wiączek.
Nowa dyrektor ma duże doświadczenie w pracy dydaktycznej. Oprócz zajęć z języka polskiego prowadzi także zajęcia z logopedii oraz wczesnego wspomagania dzieci i młodzieży z autyzmem i zespołem Aspergera. Praca z dziećmi jest jej pasją, stąd też chce, aby szkoła była wyjątkowym miejscem, gdzie uczniowie będą mogli rozwijać swoje zainteresowania, umiejętności i wydobywać ukryte talenty.
W tym roku szkolnym ?Siódemka? startuje z nową, bogatą ofertą, w której jest wiele zajęć dodatkowych. Są to: koła zainteresowań kształtujące kreatywność oraz dodatkowe zajęcia dla chętnych uczniów z języka angielskiego, matematyki, logiki oraz zajęcia plastyczno -artystyczne.
-Dzięki dobrej współpracy z prezydentem Jarosławem Górczyńskim i ostrowieckim Urzędem Miasta szkoła otrzymała dodatkowe środki na realizację dodatkowych zajęć z matematyki i logiki, a także z języka angielskiego dla uczniów od szóstej klasy oraz matematyki dla uczniów od klasy siódmej oraz zajęć artystyczno -plastycznych To bardzo ważne wsparcie dla szkół, które pozwala nie tylko na pogłębianie wiedzy uczniów, ale także na rozwój ich kompetencji -dodaje M. Wiączek.
Nowa dyrektor przez najbliższe 10 miesięcy będzie kierować pracami szkoły. Ma wiele innowacyjnych pomysłów dotyczących zarówno zmiany jej wizerunku, jak i sposobów pracy dydaktycznej. Chce w pełni wykorzystać ten czas i ma nadzieję, że będzie to kolejny ważny etap zarówno w jej życiu, ale przede wszystkim w życiu szkoły. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *