Tego się nie spodziewaliśmy… Waterpolowa ekstraklasa z podziałem na grupy

Takiego rozwiązania, przyznajemy, nie spodziewaliśmy się? Tymczasem Komitet Techniczny Piłki Wodnej ustalił, że rozgrywki Ekstraklasy toczyły się będą? w grupach!
Czy ten eksperyment będzie służył tej pięknej dyscyplinie sportu? Waterpolowa centrala ustaliła, że najpierw drużyny rywalizowały będą w dwóch grupach.
I tak. w grupie A zagra mistrz Polski Łukosz WTS Polonia Bytom, czwarty zespół minionego sezonu Box Logistics Waterpolo Poznań, piąta drużyna sezonu 2029/2020, czyli KSZO Ostrowiec Świętokrzyski oraz dwaj beniaminkowie Ekstraklasy: ŁSTW Politechnika Łódzka i UKS Neptun Łódź. W grupie B rywalizować będą natomiast takie zespoły, jak: wicemistrz Polski ŁSTW Ocmer Łódź, brązowy medalista ubiegłego sezonu Alfa Gorzów Wielkopolski, ostatnia drużyna poprzedniego sezonu Arkonia Szczecin i beniaminek AZS Uniwersytet Warszawa.
Zastanawiające jest, jakie kryteria zdecydowały o takim, a nie innym podziale na grupy. Już dziś bowiem jesteśmy pewni, że z grupy B zespoły ŁSTW i Alfy są praktycznie pewne awansu. Ciekawi jesteśmy także, czy uruchomione zostaną rozgrywki w I lidze, skoro teraz do gry w Ekstraklasie dopuszczono wszystkie zespoły, które w minionym sezonie grały zarówno w najwyższej klasie rozgrywkowej, jak i we wspomnianej I lidze.
W kolejnej fazie mistrzostw Polski seniorów w sezonie 2020/2021 Komitet Techniczny Piłki Wodnej zafundował nam? kolejny podział na grupy. W grupie mistrzowskiej wystąpią po dwa najlepsze zespoły z każdej z grup, zaś w grupie spadkowej pozostałe zespoły.
Początek sezonu zaplanowano na 10 i 11 października. Wtedy piłkarze wodni KSZO ? w sobotę i niedzielę – podejmowali będą w dwumeczu na Pływalni Rawszczyzna ŁSTW Politechnika Łódzka. Rozgrywki grupowe zakończą się 12-13 grudnia, a po nich, od 28-29 lutego 2021 roku, część drużyn skupi się już na walce o medale, a część o to, by zachować ligowy byt.
Przed tygodniem informowaliśmy, że z funkcji przewodniczącego Komitetu Technicznego Piłki Wodnej zrezygnował mieszkający w stolicy ostrowczanin Jan Wiederek. Jego miejsce zajął obecnie dotychczasowy wiceprzewodniczący, Dominik Sznajder.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *