Wspaniały debiut Ćmielowa w Świętokrzyskim Jarmarku Agroturystycznym (zdjęcia)

Ponad 70 osób reprezentowało gminę Ćmielów podczas XV Świętokrzyskiego Jarmarku Agroturystycznego, który odbył się w minioną niedzielę w Tokarni.

Co tu dużo mówić, Ćmielów przygotował się na 6 z plusem. Piękne stoisko, cieszyło nie tylko oko wyjątkowymi wyrobami porcelanowi, ale także rękodziełem. To zasługa m.in. Polskich Fabryk Porcelany i Żywego Muzeum Porcelany oraz artysty, rzeźbiarza Gustawa Hadyny. Nie sposób nie wspomnieć o pysznych potrawach, które przygotowały koła gospodyń wiejskich. O niepowtarzalną oprawę muzyczną zadbały zespoły Borianki, Stocaneczka, Jutrzenka i Sabat. Wśród reprezentujących gminę znaleźli się Koła Gospodyń Wiejskich: Brzóstowskie Czarodziejki, Sabat z Wojnowic, Grójec, Buszkowice, Piaskowe Babki, a także Winnica Knapów, Barć Ćmielów. Uśmiech na twarzy wywoływał ćmielowski imbryczek, który spacerował wśród licznie przybyłych w niedzielę do Tokarni mieszkańców z całego województwa świętokrzyskiego. Piecze nad stoiskiem sprawowała dyrektor Domu Kultury w Ćmielowie Wioletta Rogala-Mazur. Osobiście stoiska doglądała również burmistrz Ćmielowa Joanna Suska, która nie ukrywa dumy z II miejsca jakie zdobyło stoisko Ćmielowa w konkursie na ?Najpiękniejsze stoisko Jarmarku? pośród 100 wystawców.

Warto dodać, że jarmark odbył się w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni pośród chałup pamiętających zamierzchłe czasy. Jak przystało na to miejsce nie zabrakło pieczenia chleba, wyrabiania masła, kiszenia kapusty czy prania na tarze.   

 

 

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *