Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku zainaugurowali nowy rok akademicki (zdjęcia)

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku uroczyście zainaugurowali rok akademicki 2020/2021. Spotkanie  otworzyła prezes Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Matylda Niewójt, witając po długiej przerwie słuchaczy.

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości, z rektorem dr Pawłem Gotowieckim,  przedstawiciele władz powiatu ostrowieckiego i miasta, w osobach członka zarządu powiatu, Agnieszki Rogalińskiej oraz wiceprezydentów: Piotra Dasiosa i Dominika Smolińskiego, a także prof. Jerzy Nowocień, kierownik Katedry Kultury Fizycznej Wydz. AWF w Warszawie.  

    W tym roku akademickim zajęcia rozpocznie ponad sto osób. Podczas inauguracji dokonano aktu immatrykulacji ośmiu nowych słuchaczy. Seniorzy przez kolejny rok  będą zgłębiać wiedzę podczas wykładów, uczestniczyć w tematycznych seminariach, a także w zajęciach ruchowo ?rekreacyjnych i sekcjach zainteresowań.  Uniwersytet Trzeciego Wieku cieszy się dużym zainteresowaniem wśród seniorów, choć trwająca pandemia ograniczyła zasięg i rozmiar planowanych w tym roku akademickim wydarzeń, to jednak seniorzy nie tracą pogody ducha. UTW to nie tylko miejsce rozwijania umiejętności, ale przede wszystkim zawiązywania przyjaźni i wzajemnego wsparcia, co dla seniorów jest najważniejsze. Do 18 października trwają zapisy chętnych do udziału w zajęciach UTW.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku zainaugurowali nowy rok akademicki (zdjęcia)

  • 1 października 2020 at 09:33
    Permalink

    Jest to jakaś opcja spędzania czasu dla samotnych seniorów potrzebujących towarzystwa i lubiących aktywność nie tylko umysłową.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *