Trwa usuwanie skutków wichury. Strażacy mieli ręce pełne roboty…

Jak informuje mł. bryg. Barbara Majdak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim, w związku z intensywnymi porywani wiatru na terenie powiatu ostrowieckiego w dniu 4 października strażacy wyjechali aż do 13 zdarzeń.

Interwencje dotyczyły głównie powalonych drzew na ulicach, chodnikach bądź konarów zwisających niebezpiecznie nad drogami oraz zerwanych linii energetycznych. Niestety, w czterech przypadkach wiatr uszkodził dachy na budynkach mieszkalnych przy ulicach Modrzewiowej i Sienkiewicza w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz w Kunowie i w Pętkowicach?Kolonii.


Z kolei w dniu 5 października nad powiatem ostrowieckim przeszła krótkotrwała, ale bardzo gwałtowna burza. Strażacy łącznie interweniowali 11 razy w związku z uszkodzonymi dachami oraz powalonymi drzewami na drogi i posesje. Skutki nawałnicy najdotkliwiej odczuli mieszkańcy gmin Waśniów gdzie łącznie strażacy interweniowali w 7 zdarzeniach. W wyniku silnych wiatrów uszkodzone zostało 2 budynki – mieszkalny, trzykondygnacyjny i gospodarczy w miejscowości Janowice. Natomiast w Ostrowcu Świętokrzyskim przy ul. Sandomierskiej wiatr zerwał elewacje z budynku mieszkalnego.


Na szczęście, podczas wszystkich zdarzeń nikt nie ucierpiał.
Zdjęcia: KP PSP Ostrowiec Świętokrzyski

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *