Konkurs Wiedzy o Rynku Pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim – Centrum Planowania Kariery Zawodowej jako organizator informuje, że w dniach od 12 października do 16 listopada odbędzie się Konkurs Wiedzy o Rynku Pracy. Jest on skierowany do uczniów ostrowieckich szkół ponadpodstawowych. Konkurs Wiedzy o Rynku Pracy został objęty patronatem honorowym starosty ostrowieckiego.

Głównym celem konkursu jest kształtowanie aktywnej postawy wobec życia zawodowego poprzez zwiększenie wiedzy i świadomości osób młodych na temat rynku pracy, jego realiów, wymagań, sposobów poruszania się po nim, instytucji rynku pracy.
Zaplanowano dwa etapy konkursu:

I etap szkolny –przeprowadzenie we wszystkich klasach sondażu na temat: „Jakie predyspozycje i umiejętności zawodowe są szczególnie pożądane przez pracodawców na lokalnym rynku pracy”, którego efektem będą wykonane plakaty i/lub prace publicystyczne,

 II etap powiatowy – Dokonanie przez zespoły uczniów  rozeznania rynku pracy , którego efektem będą analizy wykonane przez uczniów oraz film „Jakie mam możliwości zatrudnienia w zawodzie , w którym się kształcę, po skończeniu szkoły?”

Wszyscy uczestnicy II etapu otrzymają dyplomy potwierdzające udział w konkursie.  Dla laureatów miejsc od I – III przewidziane są nagrody rzeczowe.
Wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie się podczas finału konkursu w dniu 16 listopada w sali Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *