Za edukacyjne i artystyczne osiągnięcia. Kinga i Julia ?Talentami Świętokrzyskimi 2020?

Dwie ostrowieckie uczennice, Kinga Majcher i Julia Tłuczkiewicz, zostały laureatkami tegorocznej edycji ?Świętokrzyskiego Programu Wspierania Edukacji Wybitnie Uzdolnionych Uczniów i Studentów?.

Nadany przez Zarząd Województwa Świętokrzyskiego tytuł ?Talentu Świętokrzyskiego? otrzymały 22 osoby za osiągnięcia edukacyjne, naukowe i artystyczne. Przypomnijmy, że już od 20 lat nagrodę samorząd województwa przyznaje wybitnie uzdolnionym uczniom i studentom. Co ciekawe, w tym roku wpłynęły aż 74 wnioski. Nagrodzone osoby otrzymają także nagrodę finansową, a nastąpi to podczas uroczystej gali 20 listopada w Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach.

Kinga Majcher, uczennica drugiej klasy LO Nr II im. Joachima Chreptowicza, jako jedyna ze szkół średnich powiatu ostrowieckiego, uzyskała tytuł za osiągnięcia edukacyjne. Jest finalistką   46. Olimpiady Geograficznej. Została także wyróżniona w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Jako finalistka Olimpiady Geograficznej Kinga jest już zwolniona z egzaminu maturalnego z geografii z maksymalnym wynikiem punktowym oraz ma zagwarantowany wstęp na niektóre kierunki studiów. W szkole mówią o niej, że jest pasjonatką nauk ścisłych. Poza geografią wykazuje nieprzeciętne zdolności matematyczne.

Julia Tłuczkiewicz, uczennica   Publicznej   Szkoły   Podstawowej  Nr   4   im.   Partyzantów   Ziemi Kieleckiej. uzyskała tytuł za osiągnięcia artystyczne. Od co najmniej kilku lat jest laureatką   wielu   międzynarodowych   i   ogólnopolskich konkursów   wokalnych,   m.in.   Międzynarodowego   Festiwalu   w   Wilnie   ?Muzikostelntuyga?, Międzynarodowego Konkursu Jazzowego ?Magnolia? w Warszawie, Międzynarodowego Festiwalu ?Multi   Gerne   Festiwal?   na   Białorusi,   Międzynarodowego   Festiwalu   Piosenki   ?Podlaska   Nuta?  w   Bielsku   Podlaskim. Jest także zdobywczynią Grand   Prix   w   Dziecięcym   i   Młodzieżowym   Festiwalu Kolędowym w Szczucinie. Na co dzień śpiewa pod okiem Ewy Goworowskiej w działającym w Miejskim Centrum Kultury Studiu Wokalnym ?Pandora?.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *