Podziękowania dla twórców Ostrowieckiego Browaru Kultury. 100 tys. zł dla szpitala

W małej sali wielofunkcyjnej Ostrowieckiego Browaru Kultury odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.
Na początku prezydent miasta Jarosław Górczyński podziękował osobom i instytucjom, które przyczyniły się do tak udanej modernizacji browaru.
– Jest mi niezmiernie miło i na pewno jestem wyrazicielem woli mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego i naszych gości, którzy w ciągu minionego roku uczestniczyli w rożnych wydarzeniach kulturalnych w Ostrowieckim Browarze Kultury, by podziękować za Państwa udział w powstaniu tak pięknego obiektu – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Było mi niezwykle miło, że mogłem odebrać na Zamku Królewskim statuetkę Za Modernizację Ostrowieckiego Browaru Kultury. To jest wyjątkowe wyróżnienie dla naszego miasta i dla wszystkich, którzy wierzyli w tę inwestycję. Budynek został wybudowany sto lat temu i mam nadzieję, że za sto lat nadal będzie funkcjonować.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Prezydent szczególnie podziękowania wraz ze statuetkami przekazał żonie autora projektu Marka Pakuły, przedstawicielom Pracowni Architektonicznej Studio-A, prezesowi firmy MTM Budownictwo Michałowi Zydroniowi, staroście Marzenie Dębniak, która piastując funkcję wiceprezydenta Ostrowca była odpowiedzialna za inwestycję w browarze oraz inżynier odpowiedzialnej za elektrykę Bożenie Domalskiej. Jeszcze jedna została przygotowana dla nieobecnej na sesji inżynier Zuzannie Turczyńskiej, która pełniła całościową pieczę na wszystkich etapach przygotowania projektu i realizację budowy Ostrowieckiego Browaru Kultury.
-Dziękuję za projekt i za wykonanie tej inwestycji- dodał prezydent.
W porządku obrad znalazł się także projekt uchwały o przekazaniu 100 tysięcy złotych powiatowi ostrowieckiemu, z przeznaczeniem na remont w szpitalu powiatowym. Prace mają być wykonane w holu i głównej klatce placówki. Dokonane zostały również zmiany w budżecie miasta, a także podjęta decyzja o rozpoczęciu konsultacji społecznych w ramach opracowania strategii rozwoju miasta.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *