Spacer krajoznawczo-historyczny po szewieńskim cmentarzu i ostrowieckim Rynku

Już w najbliższą sobotę kolejny spacer krajoznawczo-historyczny, tym razem po cmentarzu parafialnym w Szewnie.

 Centrum Krajoznawczo-Historyczne im. prof. Mieczysława Radwana w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza w sobotę 17 października wszystkich zainteresowanych na popołudniowe zwiedzanie cmentarza parafialnego w Szewnie.

Zbiórka: godz. 15.00 na placu Księdza Marcina Popiela w Szewnie

Czas trwania spaceru ok. 2,5 godz.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Spacer jest realizowany w ramach projektu ?Siła historii? współfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności ? Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.


Centrum Krajoznawczo-Historyczne im. prof. Mieczysława Radwana w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza natomiast w niedzielę 18 października wszystkich zainteresowanych na popołudniowy spacer krajoznawczo-historyczny ?Wokół ostrowieckiego Rynku?.

 Trasa marszruty będzie prowadzić po najstarszej części Ostrowca Świętokrzyskiego. Rozpocznie się oczywiście na ostrowieckim Rynku, czyli w miejscu, gdzie u schyłku XVI w. zabiło serce miasta. Podczas spaceru w skrócie, w przysłowiowej pigułce, zostanie przedstawione 400 lat historii Ostrowca.

– Wzdłuż trasy, którą będziemy się poruszać, będziemy oglądać i poznawać dzieje oraz osoby związane z historycznymi obiektami miasta. Wśród tych obiektów będą obiekty sakralne, obiekty użyteczności publicznej, budynki mieszkalne. Część z tych obiektów jest chroniona poprzez wpis do rejestru zabytków, inne są wpisane do ewidencji zabytków- mówi Monika Bryła-Mazurkiewicz, prezes Zarządu Centrum Krajoznawczo-Historycznego im. prof. Mieczysława Radwana.

Zbiórka uczestników: godz. 15.00 na Rynku. Czas trwania spaceru ok. 3 godz.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Województwa Świętokrzyskiego na zadanie pn. ?Piechotką przez historię… – cykl spacerów krajoznawczo-historycznych? (II edycja)                                      

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *