Pierwsza wygrana siatkarek KSZO SMS w II lidze

II ligi siatkówki kobiet. Grupa IV. *KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski ? Maraton Krzeszowice 3:1 (20:25, 25:17, 25:15, 25:20).

KSZO: Jakus, Kmuk, Klepacz, Mich, Piotrowska, Turek, Rdzanek (libero) oraz Gałczyńska (libero), Wójcik, Wiatr, Imiełowska, Ścibisz, Zielińska, Żurawska. Trener: Piotr Brodawka.

Podbudowane środową, pucharową, wygraną z AZS UMCS Lublin podopieczne trenera Piotra Brodawki zgarnęły pierwsze punkty w drugoligowych rozgrywkach i tym samym opuściły ostatnie miejsce w tabeli.

Nasz zespół po przegranym I secie zmobilizował się do walki i trzy kolejne rozstrzygnął na swoją korzyść. W II secie tylko do stanu 13:13 trwała wyrównana walka. Później ostrowczanki grały, jak z nut i seryjnie zdobywały punkty. Dobrą passę przeniosły na III set, w którym prowadziły 12:5, 17:7 i 21:11 i ostatecznie dały rywalkom ugrać tylko 15 oczek w tej partii. Co prawda w kończącym mecz secie było więcej wyrównanej gry, ale ostrowiecka drużyna i tak kontrolowała wydarzenia na parkiecie.

Mecz stał na wyższym poziomie, niż ten środowy w Pucharze Polski. Obie drużyny dość dobrze radziły sobie w grze obronnej. Z przyjemnością odnotowujemy coraz lepszą grę naszego zespołu blokiem. Gołym okiem też widać, co znaczył dla KSZO SMS powrót do drużyny Martyny Kmuk.

W następną sobotę KSZO SMS zagra z Silesię Volley w Mysłowicach.

One thought on “Pierwsza wygrana siatkarek KSZO SMS w II lidze

• 19/10/2020 at 09:24

czyżby dziennikarstwo na pół gwizdka, a gdzie tabela. Dotyczy również szczypiornistów.