Droga przez mękę

O tym, jak trudno i często niebezpiecznie poruszać się, szczególnie starszym osobom po drodze usłanej koleinami i dziurami, przekonują się każdego dnia mieszkańcy os. Spółdzielców.
Droga ta prowadzi także do poradni przy ul. Kopernika, miejscowej apteki, punktów handlowych oraz stanowi przejście do pobliskiego parku. Mieszkańcy upominają się od dawana o nową nawierzchnię.
-Ogrania mnie przerażenie, jak na to patrzę każdego dnia. Interweniowałem w tej sprawie, ale jak dotąd bez efektów. Stanęło na obietnicach. Tymczasem jest to odcinek zaledwie 80 m, na którym naliczyłem 32 dziury. Ludzie mają ładne asfalty dojazdowe do pól, a tu w centrum miasta nie można doprosić się o kawałek asfaltu na takiej niedużej drodze ?mówi jeden z mieszkańców.
-W ubiegłym roku oddano piękny park z fontanną, ludzie całe lato tam chodzili. A sąsiednia droga cała w koleinach. Tam przy nowym bloku po Gambo wykonano piękną drogę, a tu jak inny świat. Jeszcze jak jest sucho można jakoś przejść, ale w okresie jesienno ? zimowym, po deszczach, to koszmar. Chodzę tędy do sklepu, do apteki, tak jak wszyscy mieszkańcy naszego bloku, a w większości to starsi ludzie. To cud, że jeszcze ktoś tu nie upadł i nogi nie złamał ? dodaje inna mieszkanka.
Niewielki odcinek drogi na osiedlu należy do gminy Ostrowiec Świętokrzyski. Temat znany jest naczelnikowi Wydziału Infrastruktury Komunalnej, Arturowi Majcherowi, który potwierdza, że droga została zgłoszona do planów realizacji w zależności od środków wygospodarowanych na bieżące remonty. Niewykluczone, że zadanie to będzie zrealizowane jeszcze w tym roku. Jeśli jednak się nie uda, środki na ten cel zostaną zabezpieczone w budżecie na 2021 rok.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Droga przez mękę

  • 23/11/2020 at 20:37
    Permalink

    Interwencja udana,nowy asfalt polozony na calosci odcinka

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *