Korespondencyjny Multisportowy Turniej Miast o Puchar Niepodległości

Już 7 grudnia w Ostrowcu Świętokrzyskim w Hali KSZO w godzinach od 15 do 20 odbędzie się ?Korespondencyjny Multisportowy Turniej Miast o Puchar Niepodległości?.

Wydarzenie, realizowane przez Fundację ?Orły Sportu?, adresowane jest do dzieci ze szkół podstawowych, które rywalizować będą w 8 konkurencjach. Dzięki specjalnie przygotowanym arkuszom punktowym wszyscy uczestnicy zbierać będą punkty dla swojego miasta i walczyć o miano ?Miasta ? Mistrza?.  Po zliczeniu punktacji ze wszystkich turniejów zwycięskie miasto otrzyma okazały puchar i tytuł zwycięzcy ?Korespondencyjnego Multisportowego Turnieju Miast o Puchar Niepodległości?.

Każde z dzieci uczestniczących w rywalizacji otrzyma pakiet startowy, pamiątkowy medal oraz sportowe upominki. Najlepsze dzieci uhonorowane zostaną również pucharami.  Pierwsza edycja tej bardzo pomysłowej formuły zawodów odbędzie się w trzech miastach: Warszawie, Ostrowcu Świętokrzyskim i Złotowie. Każde z nich reprezentować będzie swoje województwo. Nad przebiegiem zawodów czuwać będą doświadczeni animatorzy, trenerzy, instruktorzy oraz sędziowie. Wszystko po to, aby dzieci w bezpieczny sposób mogły świetnie się bawić.

-Z powodu panującej pandemii COVID-19 bezpośrednia rywalizacja dzieci z różnych miast jest niemal niemożliwa, dlatego pomyślano o rywalizacji korespondencyjnej, dzięki której będzie można zaangażować szeroką rzeszę uczestników. Dodatkowo, rywalizacja dzieci odbywać się będzie w małych grupach podzielonych na tury, a konkurencje dobrane zostały tak, aby dzieci mogły zachować między sobą odpowiedni dystans. Dzięki temu w kontekście panującej pandemii impreza będzie całkowicie bezpieczna – mówi Rafał Wosik, Prezes Fundacji Orły Sportu.

Dodajmy, że w każdym z turniejów uczestniczyć będzie 150 uczestników: dziewczynek i chłopców. Pomysł rywalizacji korespondencyjnej w dobie pandemii wydaje się być doskonałym rozwiązaniem angażującym dzieci do rywalizacji sportowej, której tak bardzo im brakuje.

Turnieje odbędą się 6 grudnia w Warszawie w hali SP 368 przy ulicy Ostródzkiej 175, 7 grudnia w Ostrowcu Świętokrzyskim w hali KSZO przy ulicy Świętokrzyskiej 11 oraz 12 grudnia w Złotowie w Hali ?Złotowianka? przy ulicy Bohaterów Westerplatte 9a. Impreza współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu.

Zapisy odbywają się poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie Fundacji Orły Sportu lub na miejscu w biurze zawodów.

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do udziału w imprezie.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *