Siatkarki KSZO SMS wygrały z lubelskimi akademiczkami. Mamy 8 miejsce na koniec I rundy

II liga piłki siatkowej kobiet. Grupa IV. *KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski ? AZS UMCS Lublin 3:1 (25:18, 13:25, 25:20, 25:19).KSZO: Kmuk, Żurawska, Mich, Klepacz, Piotrowska, Imiełowska, Rdzanek (libero) oraz Jakus, Wójcik, Turek, Ścibisz, Zielińska, Surdy. Trener: Piotr Brodawka.

Siatkarki KSZO SMS na koniec I rundy drugoligowych rozgrywek odniosły we własnej hali zasłużone zwycięstwo w meczu z lubelskimi akademiczkami i powróciły na 8 pozycję w tabeli.

Jak podkreśla trener Piotr Brodawka, możemy być zadowoleni nie tylko z wyniku, ale także i gry. Faktycznie, w I secie do stanu 18:10 naszej drużynie wychodziło praktycznie wszystko. Ataki ze skrzydła kończyły Martyna Kmuk, Aleksandra Mich i Kaja Klepacz, a z środka Martyna Żurawska i Emilia Piotrowska. Później nasza gra się zacięła i rywalki odrobiły spore straty. Co prawda AZS przegrał pierwszą partię, ale dobrą grę w końcówce tej odsłony meczu przeniósł na drugiego seta, w którym naszej drużynie nie wychodziło już z kolei nic?

III set , choć nie był już tak efektowny w wykonaniu naszych siatkarek, jak pierwszy, to przebiegał już pod pełną ich kontrolą. Dość wspomnieć, że w trzeciej partii KSZO SMS prowadził 9:5, 16:11, 22:15. Czwarta partia miała najbardziej wyrównany przebieg. Praktycznie do stanu 13:13 zespoły walczyły punkt za punkt. Wtedy jednak przy zagrywce Kai Klepacz ostrowczanki zdobyły kilka punktów w jednym ustawieniu i prowadziły 18:13, utrzymując przewagę do ostatniej piłki meczu.

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.