Celsa coraz bliżej nowej drogi na ?trzecią bramę?. Wykonawca wybrany

Siedem firm wystartowało w przetargu ogłoszonym przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyskim o ?Utworzenie i udostępnienie terenów inwestycyjnych w Ostrowcu Świętokrzyskim ? w obrębie ul. Samsonowicza ? budowa dróg dojazdowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą? w systemie zaprojektuj i wybuduj.
Ostateczny wybór padł na Trakt SA, który złożył najniższą ofertę w wysokości 11,173 mln. zł. Przypomnijmy, że zadanie obejmujące m.in. dojazd pod ?trzecią bramę? Celsy początkowo trafiło na listę rezerwową w konkursie o dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2020. Następnie w wyniku oszczędności zostało ono rekomendowane przez Wojewodę Świętokrzyskiego do realizowania. Zadanie, które ma kosztować 11,173 mln zł, ma szansę na otrzymanie wsparcia wysokości ok. 8 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych. Nie trzeba chyba nikomu przypominać, jak ono ważne jest z pozycji głównego pracodawcy naszego miasta, jakim jest Celsa Huta Ostrowiec.
– To nieuregulowane przez lata sprawy własnościowe, które doprowadziły do tego, że drogi w sąsiedztwie huty były prywatne, sprawiały, iż należało przejść bardzo żmudny proces, aby przygotować się do tej inwestycji – mówił podczas spotkania z przedsiębiorcami prezydent Jarosław Górczyński. Teraz oprócz drogi do przysłowiowej ?trzeciej bramy?, która winna udrożnić kolejki do huty, pojawi się szansa na otwarcie naszych terenów inwestycyjnych w tym obszarze, gdzie posiadamy działki 4,5 ha, 3,9 ha oraz 1,3 ha.
Z analizy dokumentów przedmiotem przetargu jest budowa w systemie zaprojektuj i wybuduj drogi publicznej o łącznej długości około 1,935 km, składającej się z dwóch odcinków: pierwszy z nich o długości około 0,961 km połączy ulicę Samsonowicza z ulicą Antoniego Hedy ps. ?Szary? (dawna ul. J. Gulińskiego), zaś drugim będą stanowić drogi publiczne gminne o długości około 0,974 km, okalające tereny inwestycyjne, ze skrzyżowaniem i wyprowadzeniem odnogi w kierunku południowym (od ul. Samsonowicza).

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Celsa coraz bliżej nowej drogi na ?trzecią bramę?. Wykonawca wybrany

 • 7 grudnia 2020 at 23:38
  Permalink

  Tak z ciekawości, gdzie jest/była „druga brama”?

  Reply
 • 21 grudnia 2020 at 18:48
  Permalink

  Jest między parkingiem a motelem

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *