NNW ? w jakich sytuacjach przyda się dodatkowa ochrona?

Ubezpieczenie komunikacyjne NNW to doskonały dodatek do pakietu OC/AC. Mało kto wie, że zakres jego ochrony obejmuje także sytuacje niezwiązane z wypadkami samochodowymi. Jakie zdarzenia są objęte zakresem tej polisy? Czy warto ją wykupić? Komu się przyda? Przeczytaj, zanim podejmiesz decyzję!

Czym jest ubezpieczenie komunikacyjne NNW?

Wykupując obowiązkowe ubezpieczenie OC swojego samochodu, często otrzymujemy propozycje wykupienia dodatkowych opcji do polisy. Najczęściej z powodu oszczędności rezygnujemy z nich. Czy jednak wykonując symulację OC, słusznie odrzucamy propozycję NNW?

Ubezpieczenie komunikacyjne NNW to inaczej ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Na stronie mtu24.pl dostępne są dwa warianty tego ubezpieczenia ? NNW Kierowcy i NNW Kierowcy i pasażerów. Polisa NNW nie jest obowiązkowa, a jej działanie nie koliduje z innymi ubezpieczeniami. Co to oznacza? Jeśli spowodujesz stłuczkę lub wypadek, dzięki OC osoby poszkodowane otrzymają odszkodowanie pieniężne. Dotyczy to zarówno Twoich pasażerów, jak i pozostałych uczestników wypadku. Niestety Ty nie dostaniesz żadnej pomocy finansowej. I właśnie w tym miejscu zaczyna działać NNW. Bowiem w takiej sytuacji mając wykupione NNW, również kierowca ? sprawca może liczyć na odszkodowanie.

Co obejmuje ubezpieczenie NNW?

Mamy do wyboru dwie opcje ubezpieczenia NNW. Jedna obejmuje jedynie kierowcę i jest przeznaczona dla osób podróżujących samotnie. Druga, poza kierowcą chroni również pasażerów znajdujących się w samochodzie. NNW chroni na terenie całego świata, a poszkodowany otrzyma świadczenie za powstały trwały uszczerbek na zdrowiu, jego bliscy zaś za jego śmierć. Dodatkowo pokryte mogą zostać inne koszty takie jak leczenie w szpitalu, badania, zabiegi ambulatoryjne i operacyjne.

Świadczenia wypłacane są zarówno za trwały uszczerbek powstały po wypadku samochodu, ale również :

  • podczas wsiadania, wysiadania z pojazdu;
  • w trakcie bieżącej obsługi pojazdu, np. tankowanie, mycie szyb, odkurzanie wnętrza samochodu.

Co najważniejsze, korzystając z wypłat NNW nie tracimy zbieranych przez lata zniżek za bezszkodową jazdę.

Co składa się na cenę ubezpieczenia NNW?

Cena zależy po pierwsze od towarzystwa ubezpieczeniowego, które wybierzemy. Po drugie od tego, czy chcemy ubezpieczyć tylko kierowcę, czy również pasażerów pojazdu. Druga opcja jest zazwyczaj droższa, ze względu na objęcie ubezpieczeniem większej liczby osób. Szukając idealnego ubezpieczenia, warto skorzystać z kalkulatora online. Dzięki niemu dowiemy się, z jaką kwotą musimy się liczyć przy kupnie OC i NNW. Pamiętajmy, że nawet nieco wyższa kwota zagwarantuje pomoc naszym pasażerom w sytuacji stłuczki czy wypadku.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *