Ostrowieckie muzeum otrzymało statuetkę „Wędrowca Świętokrzyskiego”. Krzemionki atrakcją turystyczną

Za działania służące rozwojowi turystyki Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki otrzymało statuetkę ?Wędrowca Świętokrzyskiego?.

Podobne wyróżnienie otrzymały: Camping Browarny w Sandomierzu, Sekretarz PTTK Sandomierz – Marzena Martyńska, Miasto i Gmina Bodzentyn oraz Oddział Świętokrzyski PTTK.

?SuperWędrowcem? uhonorowany został Świętokrzyski Park Narodowy. Nagrody wręczył członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Tomasz Jamka.

Każdego roku, w ramach Światowego Dnia Turystyki, marszałek województwa  wyróżnia osoby i instytucje zasłużone dla świętokrzyskiej turystyki. Światowy Dzień Turystyki to święto turystów, ludzi aktywnych, a także tych, którzy zajmują się turystyką w ramach działalności samorządowej, gospodarczej lub społecznej.

Nagrody w  formie statuetek tzw. ?Wędrowca Świętokrzyskiego? wręczono w następujących kategoriach: Przedsiębiorstwo turystyczne (Przedsiębiorstwo Handlowo ? Usługowe ?MAJSAK? – Camping Browarny), Atrakcja turystyczna (Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki), Gmina turystyczna (Miasto i Gmina Bodzentyn), Osobowość turystyczna (Marzena Martyńska ? Sekretarz PTTK Sandomierz), Organizacja turystyczna (Oddział Świętokrzyski PTTK.  Specjalne wyróżnienie, tzw. ?SuperWędrowca Świętokrzyskiego? za wybitne zasługi dla rozwoju turystyki w regionie otrzymał Świętokrzyski Park Narodowy.

– Cieszę się,  że możemy dziś wręczyć nagrody ?Wędrowca? i  ?SuperWędrowca Świętokrzyskiego? –  mówi członek Zarządu Województwa Tomasz Jamka.  I jak dodaje – W dzisiejszych, bardzo trudnych czasach pandemii, która  ma  niestety ogromny wpływ na turystykę ważne, że są wśród nas ludzie, którzy powodują, że Świętokrzyskie jest atrakcyjne turystycznie i  którzy potrafią sprawić, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o zaletach naszego regionu.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Ostrowieckie muzeum otrzymało statuetkę „Wędrowca Świętokrzyskiego”. Krzemionki atrakcją turystyczną

  • 8 grudnia 2020 at 21:00
    Permalink

    Prosimy o krotkie dodatkowe wyjasnenie na ktore tu miejsca zabraklo, a powinno sie od tego zaczac. Z jakich srodkow nagroda zostala ufundowana. Za czyje pieniadze to jest organizowane. Czy to jest z wlasnych skladkowych srodkow, jakiegos sponsora, lub sponsorow, czy z naszych podatkow ta dobroc plynie. Czy minister kultury wyskrobal cos i powiedzial dajcie to komus. I kto stawal do konkursu, jacy rozslawiacze naszego regionu startowali do rywalizacji. I jakiego rodzaju wyniki byly brane za kryteria wyroznienia sie w tym konkursie. Czy brane byly np. takie przedsiewziecia jak np. Baltowskie Bezdroza, Czy Terenwizja, Baltowski Kompleks turystyczny, lub inne tego typu, lub innego typu, ktore rozslawily ten region. Nie tylko w calej polsce, bo tu kazde dziecko wie co to jest za impreza np. Baltowskie Bezdroza, ale i w calej Europie, a nawet przyjezdzaja tu na ta impreze ludzie z Rosji, Stanow, a nawet roznych krajow z Azji. Lub inne jak Zaduszki Jazzowe, ktore odwiedzaja tez goscie z poza nasego regionu, czy Ostrower ktory coraz prezniej zaczyna dzialac itp. Gratulujemy uhonorowanym, ale prosimy o pelniejsza informacje o tym. Nie brakuje tez lokalnych podroznikow, ktorzy wywoza w swiat i przyczyniaja sie do odwiedzania tego regionu przez ludzi ze swiata. czy tworcow filmow historycznych, o tym regionie i jego ludziach. No i czy to tylko statuetka pamiatkowa, czy rowniez jakies idace za tym wsparcie finansowe. …? ( Każdego roku, w ramach Światowego Dnia Turystyki, Marszałek Województwa wyróżnia osoby i instytucje zasłużone dla świętokrzyskiej turystyki. Światowy Dzień Turystyki to święto turystów, ludzi aktywnych, a także tych, którzy zajmują się turystyką w ramach działalności samorządowej, gospodarczej lub społecznej), Kazdego roku od kiedy? I kto to jest maszalek wojewodztwa, czym sie zajmuje i czyimi pieniedzmi zarzadza. Bo jak widac dysponuje. Warto o tym wspomniec, bo nie dla wszystkich ta funcja jest oczywista. Moze jest potrzebna, nie twiedze ze nie, ale troche malo informacji o dzialanosci tej instytucji plynie co dla nas robi i oczym decyduje i o czym decydowac by jeszcze chcial. Nie zaszkodzi tez wspomniec czym dysponuje i jak gromadzi swoje srodki. To chyba nie jest tajne?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *