Ostrowiecka Akademia Boksu i współpraca z WTZ ?Szansa?

W Ostrowcu Akademia Boksu rozwija się z roku na rok. KSZO prowadzi już dwie grupy! Pierwsza grupa szkoli się pod okiem Eugeniusza Ciocha i Wojciecha Surowca w salce przy Świętokrzyskiej 11, a druga grupa uczęszcza na zajęcia do Szkoły Podstawowej nr 14, gdzie treningi prowadzą Andrdzej Kołton, Ireneusz Tracz i Damian Falecki.

Akademia Boksu Olimpijskiego to projekt Polskiego Związku Bokserskiego finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki ? mówi wiceprezes KSZO ds. boksu, a także wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego, Łukasz Dybiec. -Jego celem jest aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży szkolnej oraz popularyzacja i upowszechnianie boksu jako dyscypliny poprawiającej ogólną sprawność fizyczną. Programem objęte są dzieci w wieku od ośmiu do czternastu lat. Na organizowane przez nasz klub zajęcia rodzice przyprowadzają młodsze dzieci aby poprawić u nich sprawność ogólną. W zajęciach główny nacisk jest na ćwiczenia ogólnorozwojowe, wszechstronnie kształtujące organizm młodego człowieka. Składają się na to ćwiczenia kształtujące: szybkość, siłę, wytrzymałość, koordynację i gibkość. W późniejszym etapie dzieciaki uczymy  pozycji bokserskiej oraz poruszania się krokiem bokserskim. Pokazujemy podstawowe techniki uderzane, czyli ciosy proste, sierpowe, haki, a także techniki obronne tj.: uniki, rotacje, zbicia, odchylenia, itp. większość z tych ćwiczeń prezentujemy w formie zabawy.

Sekcja bokserska KSZO współpracuje od lat z Warsztatem Terapii Zajęciowej ?Szansa?, prowadzonym przez Roberta Rogalę. Uczestnicy warsztatów, to wierni kibice naszego klubu.

-Co ciekawe, wśród nich jest duża grupa czynnie uprawiająca sport i dlatego przy organizacji imprez pamiętamy o naszych przyjaciołach i zawsze przekazujemy im pakiet biletów, aby mogli wspierać naszych zawodników poprzez gorący doping ? podkreśla Łukasz Dybiec.

W zeszłym tygodniu podczas XXV Turnieju im. Bronisława Kubickiego został przekazany w prezencie obraz wykonany przez Tomasza Taborskiego z pracowni rękodzielniczej pod nadzorem Katarzyny Szostak- Religi.

-Bardzo się cieszę, że możemy sobie wzajemnie pomagać, a nasi podopieczni mogą się razem integrować ? podkreślają wspólnie i Łukasz Dybiec i Robert Rogala.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *