Wewnętrzny sparing piłkarzy KSZO

Piłkarze KSZO zwycięską passą na zakończenie rundy jesiennej zatarli nie najlepsze wrażenie z początku sezonu.
To daje wiarę kibicom w lepszą przyszłość klubu, a w samym klubie buduje coraz lepszą atmosferę pracy.
Początek sezonu, to faktycznie nie najlepszy czas piłkarzy KSZO. Co prawda wyeliminowali w pucharze ekstraklasową Wisłę Kraków, ale w trzecioligowych rozgrywkach nie radzili sobie tak, jakby kibice i oni sami chcieli. Nie ma się co dziwić, bo za kadencji trenera Marcina Sasala więcej rozgrywali meczów, aniżeli pracowali nad kondycją, wytrzymałością i motoryką, których w wielu spotkaniach po prostu brakowało. Dlatego trener Tadeusz Krawiec zwrócił uwagę właśnie na te elementy przygotowania zespołu. Poukładał również grę defensywną drużyny. KSZO nie tracił już tak wielu bramek, a gra ?na zero? z tyłu przynosiła zespołowi komplet punktów.
Oczywiście, z ekipą piłkarską KSZO jest lepiej, niż było, co wcale nie znaczy, że nie może być jeszcze lepiej. Z tego względu w klubie mówi się o kilku, góra trzech – czterech, wzmocnieniach składu, które by pozwoliły zająć wyższe, niż 7 miejsce, wywalczone na zakończenie rundy jesiennej. Mowa jest jednak bardziej o stabilizacji, aniżeli o rewolucji kadrowej w zespole, a także o konieczności przeglądu kadr młodzieżowych, bo przecież każdy, dobry młodzieżowiec w zespole, przy obecnych wymogach, to prawdziwy skarb.
Do 15 grudnia nasza drużyna przebywać będzie na roztrenowaniu. Ten okres poświęca głównie pracy nad siłą. Jednak na dziś, 9 grudnia, zaplanowano wewnętrzny mecz. Mówi się o tym, że w tym spotkaniu będą w naszym zespole testowani potencjalni, nowy piłkarze. Pierwotnie zakładano tego dnia mecz kontrolny z rezerwami pierwszoligowymi Rakowa, ale do spotkania, które mogło być rozegrane także w Nowinach, ostatecznie nie dojdzie. Po przerwie świąteczno-noworocznej do zajęć podopieczni trenera Tadeusza Krawca powrócą 10 stycznia.
Ostatnie wygrane z pewnością spowodują pewien komfort psychiczny przed rozpoczęciem przygotowań do rundy wiosennej. Trener Tadeusz Krawiec już opracował nie tylko plan treningowy, ale również spotkań kontrolnych.
I tak, 16 stycznia w Ostrowcu KSZO zmierzy się z Wieczystą Kraków. To spotkanie zapowiada się wręcz hitowo. 27 stycznia w Starachowicach zagramy ze Starem, a 30 stycznia w Radomiu z Bronią. Na 3 lutego zaplanowano kolejne, hitowe spotkanie kontrolne. KSZO bowiem wyjedzie tego dnia do Nowego Sącza na sparing z pierwszoligową Sandecją. 6 lutego KSZO podejmować będzie najpierw Powiślankę Lipsko, a później OKS Opatów. 10 lutego ostrowieccy piłkarze zagrają ze Stalą w Stalowej Woli, a 13 lutego w Lublinie z Motorem. Natomiast 20 lutego zmierzą się w Staszowie z Siarką Tarnobrzeg, a 27 lutego będą podejmować Wisłę Sandomierz. 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *