Sala kinowa w Ostrowieckim Browarze Kultury już czeka na widzów

Jest już gotowa sala kinowa w Ostrowieckim Browarze Kultury, która przez najbliższe dwa lata będzie zastępowała Kino Etiuda, w związku z remontem budynku przy Alei 3 Maja. Ostrowczanom przyjdzie niestety jeszcze nieco poczekać, aby zapoznać się z jej możliwościami, które po pokazach testowych, oceniane są bardzo wysoko przez widzów.

?W mojej opinii będzie to najlepsza sala kinowa w tej części Polski? mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński. Jest doskonale przygotowana. Wiele prac zostało wykonanych systemem gospodarczym, w związku z czym nie wydaliśmy dużo pieniędzy na urządzenie tego kina. Teraz czekamy na decyzję rządu o zdjęciu obostrzeń, żeby móc przyjąć pierwszych kinomanów do nowej sali kinowej.

Sala w budynku Ostrowieckiego Browaru Kultury dysponuje 120 miejscami, trzeba dodać, że bardzo wygodnymi, bowiem zastosowano sprawdzone na światowym rynku fotele marki Figueras. Jest też olbrzymi ekran o podstawie, aż 13 metrów.

Świetnie sprawdza się też system dźwięku w systemie Dolby Surround 7.1. Cześć jej elementów z projektorem cyfrowym została przeniesiona z dotychczasowej lokalizacji.

Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu, dziękując radnym miejskim i prezydentowi za przekazanie środków, podkreślił, że spożytkowane one zostały na to, aby zapewnić widzom jak najwyższą jakość oglądania filmów.

Jarosław Górczyński, prezydent miasta: –Ostrowiecki Browar Kultury powstał po to, aby w komfortowych warunkach móc uczestniczyć w wielu przedsięwzięciach artystycznych. W ten trend świetnie wpisuje również ta sala nazwana umownie Kino Browar. Liczę, że po zdjęciu obostrzeń ostrowieccy kinomani z chęcią zapoznają się z jej atutami.

– Każdy element tej sali to walka o lepszą akustykę. Zainstalowany został doskonały system nagłośnieniowy oraz ekran, o którym marzy każde kino multipleksowe w Polsce – wyjaśnił dyrektor MCK Jacek Kowalczyk.

Jak zapowiada dyrektor MCK w dalszej perspektywie planowany jest montaż głośników sufitowych, aby móc wprowadzić najnowocześniejszy system nagłośnienia Dolby Atmos.

Kierownik kina Waldemar Włodarczyk liczy, iż już niebawem sala zapełni się widzami i będą mogli z niej korzystać, nie tylko z pandemicznymi obostrzeniami.

– Najważniejsze dla mnie jest to, że uda zachować się ciągłość w istnieniu kina w naszym mieście – mówi Waldemar Włodarczyk. Obecny remont przy Alei 3 Maja nie pozbawi dostępu do najnowszych produkcji filmowych ostrowieckich kinomanów.

Nie trzeba zapominać, że miłośników kina w naszym mieście nie brakuje, o czym świadczą doroczne rankingi, w których ostrowiecka ?Etiuda? plasuje się w krajowej czołówce kin jednosalowych.

To co zapewne jeszcze ucieszy również ostrowieckich kinomanów – po zakończeniu remontu budynku przy Alei będziemy mieli w Ostrowcu trzy sale kinowe. Ta w budynku Ostrowieckiego Browaru Kultury oprócz seansów filmowych będzie wykorzystywana również do organizowania koncerty i różnego typu eventów.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *