Brązowy medal Krystiana Ziółkowskiego. Judoka Ostrowii na podium mistrzostw Polski

W miniony weekend, dwóch judoków UMKS Ostrowia – Krystian Ziółkowski (kat. 46 kg) i Filip Grosicki (kat. 60 kg) startowało  w Mistrzostwach Polski Młodzików w Judo w Poznaniu. Na początku roku obaj zostali powołani do kadry wojewódzkiej, co dało im możliwość uczestniczenia w zgrupowaniach i trenowania z najlepszymi zawodnikami województwa i Polski. Uczestniczyli w campach, konsultacjach szkoleniowych, obozach sportowych i w ten sposób sumiennie przepracowali sezon przygotowując się do tego  najważniejszego startu, Mistrzostw Polski Młodzików w Judo.

Kategoria Filipa Grosickiego okazała się najbardziej obsadzona, gdyż o medale walczyło, bagatela, 72 zawodników. Niestety, Filip odpadł z rywalizacji w walkach eliminacyjnych.

W kategorii Krystiana Ziółkowskiego startowało 17 zawodników. Krystian stoczył 5 pojedynków z czego 4 wygrał przed czasem, przegrał jedną w bardzo wyrównanej walce w dogrywce, z późniejszym mistrzem Polski.

-Krystian stanął do walki o brązowy medal  i zdecydowanie ją wygrał przez trzymanie. Jesteśmy dumni z chłopaków! Obaj są pierwszy rok młodzikami, to ich pierwszy start w zawodach rangi mistrzostw Polski, więc liczymy, że kolejny rok będzie jeszcze lepszy, zwłaszcza dla Filipa, który wiem, że nie odpuści i da z siebie wszystko ? dzieli się wrażeniami trenerka, Teresa Dybiec. -Krystian z ogromnym niedosytem stwierdził: ,,za rok to ja będę w finale? ? ambicji i determinacji im nie brakuje, więc wierzymy, że właśnie tak będzie i kolejny rok przyniesie kolejne medale. Tymczasem  cieszymy się sukcesem i  brązowym medalem mistrzostw Polski Krystiana i serdecznie mu gratulujemy. Gminie Ostrowiec dziękujemy za wsparcie finansowe, umożliwiające wyjazdy na zawody.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *