Ostrowiecki policjant oddał już ponad 20 litrów krwi

Funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim asp. szt. Marcin Bugajski został uhonorowany państwową odznaką ?Honorowy Dawca Krwi ? Zasłużony dla Zdrowia Narodu?.

-Ministerialne odznaczenie nadawane jest honorowym dawcom krwi za wybitne zasługi na rzecz ratowania ludzkiego zdrowia i życia oraz aktywnej działalności w honorowym krwiodawstwie ?informuje aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Odznaczenie zostało wręczone funkcjonariuszowi w dniu 16 grudnia 2020 roku w Zespole Szkół i Placówek Publicznych Nr 3 na os. Ogrody, gdzie została zorganizowana akcja zbiórki krwi, w którą włączyli się policjanci z miejscowej jednostki.

Asp. szt. Marcin Bugajski od 21 lat pełni służbę w Policji. Obecnie pracuje na stanowisku zastępcy dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Obok niesienia pomocy ludziom w zakresie bezpieczeństwa, od 26 lat dzieli się z innymi tym co posiada najcenniejszego ? własną krwią. Dla ratowania ludzkiego zdrowia i życia oddał jej już ponad 20 litrów. Odznaczony funkcjonariusz szczerze zachęca innych do czynienia tego samego.

Odznakę mogą otrzymać osoby, które m.in. oddały co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *