Ludzie idą na spacer, do kościoła, na zakupy, a tu? Na święta rozkopane centrum!

Do naszej redakcji zwrócili się zaniepokojeni mieszkańcy centrum Ostrowca Świętokrzyskiego, którzy obawiają się, że w związku z prowadzonymi pracami mogą pozostać bez gazu, który w ich przypadku jest źródłem ciepła.

-Mamy przedświąteczną bieganinę, na Rynku zamontowano iluminacje świąteczne i choinkę, ludzie robią zakupy, chodzą na spacery i do Kościoła, a zaserwowano im rozkopane centrum ? mówi nam jedna z czytelniczek. ?Czy tych prac nie można było wykonać wcześniej, jesienią lub później na wiosnę? Dowiedzieliśmy się, że na dodatek część budynków będzie wyłączona z dopływu gazu, którym jest ogrzewana. Zastanowił się ktoś, jaki jest stan instalacji elektrycznych w budynkach, bo przecież to pewne, że ludzie będą w chłodne wieczory i poranki włączali grzejniki elektryczne? Nie tak dawno palił się budynek u zbiegu ulic Młyńskiej i Kościelnej?

– W związku z przeprowadzanym przez ostrowiecki Urząd Miasta remontem i wymianą nawierzchni ulic Siennieńskiej, Okólnej oraz Jana Głogowskiego Polska Spółka Gazownictwa Oddział Zakład Gazowniczy w Kielcach prowadzi wymianę sieci gazowej w rejonie ul. Okólnej- wyjaśnia nam Radosław Jankiewicz, rzecznik prasowy Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o. Celem inwestycji jest zwiększenie bezpieczeństwa dostaw paliwa gazowego w rejonie tych ulic. Termin zakończenia prac budowlano ?montażowych przy wymianie sieci gazowej planowany jest na 18 stycznia 2021 r.

Jak słyszymy w zapewnieniach prace prowadzone przez PSG nie powodują na tę chwilę przerw w dostawach paliwa gazowego do odbiorców końcowych, a w przyszłości ewentualne przerwy zostaną ograniczone do minimum.

-Chciałbym podkreślić, że we wskazywanym rejonie nie odnotowaliśmy w ostatnim czasie przerw w dostawach gazu. Nie było również zgłoszeń w tej sprawie na numer Pogotowia Gazowego 992. Ewentualne przerwy w dostawie mogą mieć miejsce wyłącznie podczas przełączeń nowo wykonanej sieci, o czym mieszkańcy zostaną poinformowani z odpowiednim wyprzedzeniem- zapewnia rzecznik PSG.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Ludzie idą na spacer, do kościoła, na zakupy, a tu? Na święta rozkopane centrum!

  • 24 grudnia 2020 at 00:14
    Permalink

    Nie narzekajmy, co trzeba zrobic trzeba robic od razu, lub jak najwczesniej. Juz remont intalacji wodociagowej na Polnej odkladano w nieskonczonosc na pozniej przez wiele lat, az w koncu nagle i niespodziewanie przypomnialo o remoncie osuwisko. Gdzie drwa rabia tam wiory leca i kupka ziemi i pare dni chlodu jest lepsze niz zbierajacy sie gaz gdzies w piwnicy, czy pod chodnikiem i mial by przypomniec o potrzebie remontu jakims fajerwerkiem. To samo przypomniala nieopodal woda podmywajaca fundamenty budynkow, zapomnieliscie juz? Lepiej pozamiatac po remoncie, nizli by sily natury mialy by to robic za nas we wlasnym zakersie. Bardzo dobrze, ze w koncu ktos trzyma reke na pulsie. Zyczmu najlepszego, cieszmy sie z tego i pozdrawiajmy i dziekujmy za to pracownikom tam praujacym. Dzieki temu widac ze ktos, moze wreszcie, zarzadza tym miastem jak nalezy. Lepiej dbac na czas, niz szukac potem winnych u dinozaurow, lub w silach natury.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *