Znamy końcową klasyfikację Multisportowego Turnieju Miast! Ostrowiec Świętokrzyski przed Złotowem i Warszawą

W ubiegłą sobotę, 12 grudnia, w Złotowie zakończył się Korespondencyjny Multisportowy Turniej Miast o Puchar Niepodległości. Wydarzenie, którego organizatorem była Fundacja Orły Sportu, pozwoliło na korespondencyjną rywalizację dzieci i młodzieży, pomimo panującej pandemii COVID-19. Ponad 450 dziewcząt i chłopców  konkurowało w ośmiu konkurencjach z różnych dyscyplin sportowych zdobywając punkty dla swoich miast. Skok w dal, rzut piłką do bramki, slalom piłkarski czy bieg zwinnościowy to tylko niektóre z wyzwań, z którymi przyszło zmierzyć się im w Turnieju. Najmłodsi, niespełna trzyletni zawodnicy, ramię w ramię rywalizowali ze starszymi koleżankami i kolegami, świetnie się przy tym bawiąc w rytmie świątecznych utworów. Na najlepszych czekały okazałe puchary, a wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali pamiątkowym medalem i zestawem upominków.

Rywalizacja była zacięta, ale to Ostrowiec Świętokrzyski w końcowym rozrachunku okazał się najlepszy zdobywając miano Mistrza I Korespondencyjnego Multisportowego Turnieju Miast o Puchar Niepodległości. Wydarzenie współfinansowało Ministerstwo Sportu.

Pomysł rywalizacji korespondencyjnej dzieci dosłownie podsunęła nam sytuacja epidemiczna na świecie. Chcieliśmy zapewnić dziewczynkom i chłopcom choćby namiastkę wartości jakie niesie ze sobą rywalizacja sportowa. Do tego wspólna walka o zwycięstwo swojego miasta miała wzmocnić ducha wspólnoty  w tych trudnych dla wszystkich czasach. Z przyjemnością patrzyliśmy na uśmiechnięte i szczęśliwe dzieci, które w zorganizowany i bezpieczny sposób mogły uczestniczyć w naszej imprezie. Gratulujemy zwycięskiemu Ostrowcowi Świętokrzyskiemu oraz wszystkim uczestnikom Turnieju i już zapowiadamy przyszłoroczną edycję imprezy – tym razem w 9 miastach Polski –  mówi  Rafał Wosik ? prezes Fundacji Orły Sportu, organizatora projektu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *