By Ostrowiec Świętokrzyski kojarzył się z najwyższymi standardami leczenia i innowacyjnymi zabiegami

W Ostrowcu Świętokrzyskim GVM Carint od 12 lat kojarzone jest z wysokimi standardami leczenia kardiologicznego w Centrum Kardiologii Inwazyjnej Elektroterapii i Angiologii. W listopadzie 2020 roku spółka poszerzyła portfolio świadczeń medycznych o urologię, ortopedię, flebologię ? leczenie żylaków oraz reumatologię. Świadczenia niekardiologiczne są świadczeniami komercyjnymi.
-Kardiologia nieprzerwanie jest wiodącym obszarem dla GVM Carint, co doskonale pokazał 2020 rok. We współpracy z ZOZ po raz pierwszy w Ostrowcu wykonaliśmy wszczepienia układów do resynchronizacji pracy serca, zapewniony był dostęp do zabiegów ablacji zaburzeń rytmu serca, które wykonywane były regularnie ? mówi Sebastian Kawalec, prezes GVM Carint. -Po raz pierwszy przeprowadzono zabiegi kardioneuroablacji ? innowacyjne zabiegi wykonywane jedynie w kilku ośrodkach w kraju, które mogą zapobiec konieczności wszczepienia rozrusznika serca, a u niektórych pacjentów mogą pozwolić na usunięcie wcześniej wszczepionego rozrusznika stymulującego serce, gdyż dzięki zabiegowi serce działa poprawnie i nie ma konieczności jego dalszego posiadania. Wprowadziliśmy natomiast nowe specjalizacje do oferty świadczeń medycznych na prośbę naszych pacjentów, mieszkańców, aby wykorzystać nasze doświadczenie i jakość świadczeń kardiologicznych odzwierciedlić również w zakresie innych specjalności medycyny. Zadbać o zdrowie w szerszym zakresie niż serce. Stworzyliśmy jedno miejsce, które da wiele możliwości ? od konsultacji specjalistycznych w poradni, przez diagnostykę obrazową jak USG, po leczenie zabiegowe małoinwazyjnymi technikami chirurgicznymi w warunkach szpitalnych w takich obszarach, jak urologia, ortopedia, leczenie żylaków kończyn dolnych, a nawet medycyna estetyczna.
Zabiegi małoinwazyjne to mniej bólu w porównaniu do tradycyjnych zabiegów chirurgicznych i możliwość szybszego powrotu do sprawności. Nowa placówka powstała w oparciu o wartości i standardy wypracowane na przestrzeni wieloletniej działalności medycznej GVM Carint w Polsce i ponad 30 lat doświadczenia naszego partnera – włoskiego GVM Spa.
-Dzięki posiadanej w budynku infrastrukturze, w tym bloku operacyjnego i pierwszej w województwie tzw. hybrydowej sali zabiegowej, mogliśmy zaprosić do współpracy doświadczonych, ambitnych lekarzy o unikatowych umiejętnościach i technikach zabiegowych. Nasza oferta jest uzupełnieniem świadczeń ZOZ i rozszerzeniem o świadczenia komercyjne. Chcemy, aby Ostrowiec Świętokrzyski, również poza województwem, kojarzył się z najwyższymi standardami leczenia i innowacyjnymi zabiegami ? podkreśla Sebastian Kawalec.
Carint leczy pacjentów w kilku miastach w Polsce, gdzie realizuje pełnoprofilowe świadczenia kardiologiczne. Wykonywane są wszystkie typy zabiegów kardiologicznych, m.in.: leczenie ostrych zespołów wieńcowych w ramach 24 – godzinnych dyżurów zawałowych, angioplastyka tętnic wieńcowych, koronarografia, ablacje zaburzeń rytmu serca, wszczepianie rozruszników serca, kardiowerterów- defibrylatorów, przezskórne leczenie chorób strukturalnych serca (ASD/PFO).

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *