Transferowe przymiarki w KP KSZO 1929

Nasza piłkarska drużyna wznowiła, po świąteczno-noworocznej przerwie, treningi.


Jak mówi dyrektor sportowy KSZO Sebastian Mazur, w przerwie zimowej nasz klub zasili 3-4 nowych zawodników i tyleż samo odejdzie na wypożyczenie do innych zespołów. KSZO chce m.in. pozyskać bardzo doświadczonego stopera, a także młodzieżowców na pozycji skrzydłowych.
Kto nowym stoperem?
Wśród piłkarzy, którzy mogliby zasilić nasz klub na tej pozycji, wymienia się 32-letniego, mierzącego 188 cm wzrostu Czecha, Radka Dejmka. To były gracz Slavii Praga, Slovana Liberec, FK Pribam, a w Polsce Korony Kielce i GKS Katowice. Wydaje się, że kandydatura Radka Dejmka jest pierwszym wyborem KP KSZO 1929.
Mówi się również, że w naszym klubie na tej pozycji mógłby zagrać 25- letni Hiszpan, Carlos Javier Saavedra Castellano. To mierzący 187 cm wzrostu były gracz takich klubów, jak Las Palmas, Arucas CF, CD Tenerifa, CD Buzanada, CD Marino, Villa Brigida, SD Tenisca, KS Łomianki. Od sierpnia 2020 roku ten stoper bronił barw Broni Radom.
W orbicie zainteresowań KSZO jest także 35-letni, mierzący 186 cm wzrostu środkowy obrońca Słowak Peter Basista, mający za sobą 178 meczów w słowackiej ekstraklasie. Grał m.in. w takich klubach, jak Tatran Presov, Licartowce, MSK Zilina, MFK Kosice, a w Polsce w Polonii Bytom, Stali Rzeszów i Wólczance Wólka Pełkińska. Obecnie zajmuje się szkoleniem w rzeszowskim klubie.
W linii defensywy KSZO mógłby także zagrać 27-letni Adrian Karasek, który w przeszłości już występował w naszym klubie. Z KSZO przeszedł do Radomiaka Radom, a ostatnio występował w Pilicy Białobrzegi.
Szukamy młodzieżowców
Przed przerwą świąteczną w wewnętrznym meczu sparingowym KP KSZO 1929 sprawdzał młodych piłkarzy. Naszemu trenerowi Tadeuszowi Krawcowi najbardziej przypadła do gustu gra ofensywnego pomocnika, 20-letniego Daniela Chwałowskiego, występującego obecnie w Orkanie Buczek, a wcześniej zawodnika juniorskich zespołów Concordii Piotrków Trybunalski i GKS Bełchatów. Piłkarz ten rozpocznie w naszym klubie okres przygotowawczy do sezonu. Czy testy zakończą się sukcesem i czy zasili nasz klub, pokaże czas.
KSZO interesuje się jeszcze kilkoma innymi młodymi piłkarzami. Należy do nich pochodzący z Limanowej 20-letni Kamil Palacz z Sandecji Nowy Sącz. To wychowanek KS Tymbark, mający już za sobą występy w pierwszoligowej drużynie z Małopolski.
Na treningach KSZO powinien się również pojawić 19-letni Jakub Gurski. To wychowanek naszego klubu, który występował już w Juvencie Starachowice, Koronie II Kielce, a ostatnio Granacie Skarżysko-Kamienna.
Kto jeszcze nowym graczem?
Z wypożyczenia do Łysicy Bodzentyn wraca 19- letni Dawid Zalewski, wychowanek KSZO, który teraz otrzyma szansę włączenia do szerokiej kadry zespołu.
Nasz klub zainteresowany jest również pozyskaniem 23-letniego Ernesta Rozmysłowskiego. To piłkarz Olimpii Pogoń Staszów, który w minionej rundzie jesiennej na boiskach IV ligi świętokrzyskiej strzelił 11 goli.
Chęć powrotu do KSZO wyraził 25-letni Bartłomiej Smuczyński, wychowanek Beniaminka Stargard Gdański, były gracz Lechii Gdańsk, Kolejarza Stróże, Termaliki Nieciecza. Po rundzie jesiennej 2019/2020 opuścił nasz klub i przeniósł się do Wieczystej Kraków. Jesienią tego roku występował w trzecioligowej Broni Radom.
Będą rozstania
Z pewnością kilku piłkarzy rozstanie się w tej przerwie zimowej z naszym klubem. Będzie do nich należał 20-letni Dawid Chudyba ?wychowanek Polonii Iłża i były gracz Wisły Puławy.
Wydaje się też, że KSZO zrezygnuje z wychowanka Mateusza Mąki oraz Jana Imiołka, dla którego piłkarska jesień nie należała do najlepszych w dotychczasowej przygodzie z piłką nożną.
Nie wiadomo na razie jakie będzie ostateczne stanowisko klubu wobec doświadczonego Pawła Kaczmarka. Prawoskrzydłowy KSZO stracił miejsce w podstawowej jedenastce pod koniec rundy jesiennej i nie był nawet brany pod uwagę przy ustalaniu kadr meczowych. 

Print Friendly, PDF & Email

3 thoughts on “Transferowe przymiarki w KP KSZO 1929

 • 13 stycznia 2021 at 08:35
  Permalink

  KSZO zamienia się w dom pomocy społecznej? albo w MOPS? czym jeszcze działacze klubo mnie zaskoczą

  Reply
 • 13 stycznia 2021 at 22:41
  Permalink

  Majac takiego dyrektora jakiego mamy , to na co liczyles.

  Reply
 • 23 stycznia 2021 at 13:18
  Permalink

  Po uj ci obcokrajowcy? Nie ma zdolnej młodzieży?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *