Wstrzymane szczepienia w szpitalnych punktach

Dzisiaj punkt szczepień przy ostrowieckim szpitalu nie rozpoczął pracy. Powodem jej wstrzymania był brak kolejnej dostawy  szczepionek zamówionych na 18 stycznia br.

Jak poinformował Adam Karolik, zastępca dyrektora ds. medycznych, w tym tygodniu nie odbędą się planowane szczepienia osób z grupy ?O?, z uwagi na wstrzymanie dostaw zamówionego pakietu. W tym tygodniu planowano szczepienia pozostałych osób z personelu szpitala oraz rozpoczęcie szczepień pozostałych pracowników służby zdrowia z tak zwanych placówek lecznictwa otwartego.

Szczepienia w szpitalnym punkcie rozpoczęły się dwa tygodnie temu.  Do tej pory zaszczepiło się 360 osób z personelu ostrowieckiej lecznicy. Punkt szczepił około stu osób dziennie od poniedziałku do czwartku, w zależności od godziny otrzymania szczepionek w poniedziałek.

 25 stycznia powinno rozpocząć się szczepienie  drugich dawek.

Zamówione szczepionki nie dotarły także  do szpitala św. Leona w Opatowie. Jak poinformował na konferencji starosta opatowski, Tomasz Staniek w punkcie szpitalnym szczepienia także zostały wstrzymane. Szpital zgodnie z harmonogramem spodziewa się dostawy w najbliższą środę. Jak mówił starosta, na tę chwilę nie ma informacji, co do przesunięcia tego terminu.

Z uwagi na wstrzymanie dostaw szczepionki, przesunięte zostały terminy zapowiadanych w tym tygodniu  szczepień pensjonariuszy ostrowieckich domów pomocy społecznej. Obecnie nie wiadomo kiedy trafią do punktów zamówione pakiety szczepionek.                

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *