Do Kunowa przez dwa tygodnie za darmo

Zgodnie z zapowiedziami i porozumieniem zawartym przez samorządy do Kunowa wróciła komunikacja miejska, realizowana przez MZK. Uwaga, przez pierwsze dwa tygodnie pasażerowie będą jeździli za darmo.– Komunikacja na teren Kunowa powróciła w wyniku międzygminnego porozumienia po dłuższym okresie, co bardzo cieszy Zarząd spółki. Mieszkańcy na obecną chwilę korzystają z kilku kursów dziennie, co w sytuacji pandemii jest dobrym wynikiem. Pamiętajmy, że przez okres dwóch tygodni pasażerowie mieli możliwość podróżowania za darmo, gdyż musiała się uprawomocnić uchwała RM Ostrowca, wprowadzająca cennik biletów ? informuje Jarosław Kateusz, prezes Zarządu MZK
Pierwsze dni funkcjonowania połączeń nie były może zbyt rewelacyjne pod względem frekwencji, ale okres, kiedy do nauki stacjonarnej powrócą dzieci i młodzież, da odpowiedź co do rzeczywistego zainteresowania liniami.
– Idea porozumienia międzygminnego cechuje się tym, że w momentach gdy nie ma dużego natężenia klientów, tak jak obecnie, za co odpowiada w dużej mierze pandemia, wiemy, że dzieci i młodzież nie jeżdżą do szkół, to porozumienie pozwala nam na utrzymanie kursów nierentownych, dzięki czemu mieszkańcy mają zapewniony transport bez względu na sytuację ? dodaje Jarosław Kateusz.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *