Orkiestra gra już od soboty!

Finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia 2021 r. Celem tegorocznej zbiórki jest wsparcie oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Włączy się w nią 120 tys. wolontariuszy, zarejestrowanych w sztabach na całym świecie. Centrum wydarzeń 29. Finału stanowić będzie studio telewizyjne na Placu Defilad w Warszawie, w którym odbędą się koncerty. Transmisja internetowa wydarzenia rozpocznie się w sobotę, 30 stycznia o godz. 21 koncertem Piotra Bukartyka i Krzysztofa Zalewskiego i potrwa nieprzerwanie 27 godzin.

Dariusz Czupryński, szef ostrowieckiego sztabu WOŚP zachęca do orkiestrowego grania: – Na ulice Ostrowca Świętokrzyskiego w dniu finału wyjdzie 170 wolontariuszy, którzy w rygorze sanitarnym będą zbierać datki do puszek- mówi. Z uwagi na pandemię nie odbędzie się tradycyjny koncert z aukcjami. W godzinach popołudniowych jednak online na stronie facebookowej ostrowieckiego sztabu WOŚP, wosp.ostrowiec.info oraz LokalnaTV będziemy mogli oglądać specjalny program na żywo, na który złożą się m.in. występy ostrowieckich wykonawców. Z uwagi na pandemię koronawirusa sztab w tym roku będzie zlokalizowany w PSP Nr 5 na Osiedlu Ogrody, gdzie udało się wprowadzić rozwiązania logistyczne dla takiego przedsięwzięcia. Co do zaplanowanych imprez towarzyszący Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy „OstroBiec” już po raz czwarty organizuje bieg wspierający akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ?Policz się z cukrzycą” Tradycyjnie cały dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży. Tym razem biegacze zbiorą się na Gutwinie (początek godz.8.30). Tam też o godz. 12 rozpocznie się morsowanie z WOŚP. Wstępnie odbędzie się ?Światełko do nieba?, ale w tym roku zachęcamy, aby oglądać go z balkonów swych mieszkań np. ze sztucznymi ogniami, czy latarką. Aukcje orkiestrowe w tym roku odbywać się będą jedynie przez portal Allegro.pl, gdzie po wpisaniu hasła ?WOSPOstrowiecSw?, natrafimy na wielkoorkiestrowe gadżety z naszego sztabu.

Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego w tym roku na aukcję przekaże zdjęcie autorstwa Tomasza Nasiadka prezentujące Ostrowiecki Browar Kultury. Już jutro starosta ostrowiecki, Marzena Dębniak oficjalnie przekaże atrakcyjne  gadżety, które będzie można licytować podczas 29. Wielkiego Finału WOŚP. Wśród nich jest obraz ?Pejzaż?, ostrowieckiego artysty, Krzysztofa Cioka o wymiarach 130 na 97 cm, dwa zestawy z apteczką samochodową, organizerem, pamięcią USB o pojemności 16 GB, brelokami i  długopisami. Do Wielkiego Grania włączyli się także pracownicy starostwa powiatowego rzucając datki do  dużej puszki znajdującej się w budynku. Każdy może również włączyć się w granie poprzez udział w internetowej zbiórce oraz w licytacjach.

Już można wspierać WOŚP?

Sprawdź listę puszek stacjonarnych w powiecie ostrowieckim: Firma Handlowa Sylwia Kłys; przy kasie; ul. Ostrowiecka 88; Janik, Nadia sklep spożywczy, przy kasie; Wólka Bodzechowska 58; Bodzechów, Delikatesy u Dzika, przy kasie; Langiewicza 65; Szewna, PSP 14 Ostrowiec; Biblioteka szkolna; os. Stawki 35; Ostrowiec Świętokrzyski, Uniwersal; przy kasie; Szewieńska 2; Ostrowiec Świętokrzyski, Zespół Szkół Specjalnych; sekretariat; ul. Iłżecka 33; Ostrowiec Świętokrzyski, AZET; przy kasie; Osiedle Patronackie 16A; Ostrowiec Świętokrzyski, Dom Kultury w Ćmielowie; sekretariat; Rynek 50; Ćmielów, Impuls Czyżewscy Dom Treningu; recepcja; os. Stawki 33; Ostrowiec Świętokrzyski, Przedszkole Publiczne nr 11 im. Marii Kownackiej w Ostrowcu Św.; Na terenie przedszkola PP nr 11; ul. Wspólna 20; Ostrowiec Świętokrzyski, Primo puszka WOŚP; W wejściu do restauracji; os. Ogrody 28; Ostrowiec Świętokrzyski, Flaming sklep, przy kasie; Jana Pawła II 83i; Ostrowiec Świętokrzyski, Butik u Sylwii; przy kasie; Okólna 18; Ostrowiec Świętokrzyski, Przedszkole Publiczne nr. 19; w Sekretariacie; Ogrody 20; Ostrowiec Świętokrzyski, PZW Ostrowiec -Miasto; Biuro PZW; Sienkiewicza 15; Ostrowiec Świętokrzyski, Top Market, przy kasie; Rynek 35; Ćmielów

Finał WOŚP w Ćmielowie będzie mobilny

Tegoroczne aukcje, zbiórka pieniędzy oraz finał WOŚP tak jak w całej Polsce również w Ćmielowie będzie zupełnie inny niż w latach ubiegłych. Jak podkreśla dyrektor Domu Kultury w Ćmielowie Wioletta Rogala- Mazur na stronie Facebooka Domu Kultury trwają już licytacje.

-Nadal można przekazywać różnego rodzaju rzeczy, vouchery oraz usługi na rzecz licytacji, do czego serdecznie zachęcam- mówi W. Rogala- Mazur.

Najwyższą kwotę na chwilę obecną osiągnęła  figurka Markiza przekazana przez Zakłady Porcelany Ćmielów i Chodzież. Do licytowania jest również figurka Chart przekazana przez Fabrykę Porcelany AS Ćmielów. Z kolei KGW Piaskowe Babki upieką pyszną bezę Pavlovą  dla osoby, która ciasto zlicytuje za najwyższą kwotę. Na licytujących czekają ponadto obrazy, figurki, kalendarze oraz gadżety ze sztabu Jurka Owsiaka.

Z uwagi na to, że nie będzie aukcji stacjonarnych oraz towarzyszących koncertów, organizator szykuje niespodziankę, do której chętnie przyłączyli się strażacy z OSP Grójec. Po gminie będzie jeździł wóz strażacki z puszkami WOSP. Nie zabraknie muzyki oraz dobrej zabawy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *